Ogłoszenia – 16.12.2018

III Niedziela Adwentu „Gaudete”

• III Niedziela Adwentu jest przepełniona radością i pokojem. To wezwanie jest skierowane do każdego człowieka.
  • Od poniedziałku rozpoczyna się druga część Adwentu .Liturgia tych dni przygotowuje nas do przeżycia tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.
  • W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin (środa. piątek, sobota).
  • Msze Roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. W sobotę i niedzielę o godz. 6.30. Zapraszamy dzieci z lampionami. Dziękujemy rodzicom i dziadkom za organizowanie transportu dla dzieci i towarzyszenie podczas Rorat.
  • W czwartek 20 grudnia w parafii będzie całodniowa spowiedź przedświąteczna od godz. 8.00 do 11.30 , od 15.00 do 17.30 oraz od 18.30 do 20.00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie chwile przed świętami.
  • W piątek czcimy Miłosierdzie Boże z racji III Piątku Miesiąca. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.15.
  • W piątek udajemy się do chorych z Komunią św. od godz. 8.00. Prosimy zgłaszać starszych i chorych w zakrystii do czwartku (oprócz osób na stałe zgłoszonych na I piątki).
  • W przyszłą niedzielę po Mszach św. przekażemy każdej rodzinie życzenia wraz z opłatkiem od nas duszpasterzy. Prosimy o przekazanie życzeń nieobecnym, chorym i starszym.
  • Składamy podziękowania za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Również dziękujemy wszystkim darczyńcom za złożone produkty dla najbiedniejszych naszych parafian.
  • Pod chórem Pan Kościelny i Pan Organista rozprowadzają poświęcone opłatki na wieczerzę wigilijną. Akcja Katolicka rozprowadza świece wigilijne.
  • Przed kościołem dzieci ze Świetlicy Parafialnej Radość wraz z opiekunami prowadzi Kiermasz Świąteczny, z którego dochód przeznaczony jest na działalność świetlicy. Zapraszamy do świetlicy dzieci, a dorosłych do pomocy w opiece i wsparcie duchowe i materialne.
  • U ministrantów pod chórem do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny z kolędami, Niedziela z odblaskami by być widocznym i bezpiecznym, Miłujcie się i parafialne Królowanie
  • Wszystkim życzymy Bożej radości i mocy Ducha Świętego w dzieleniu się miłością i darami serca z potrzebującymi. Pan jest blisko! jest w drugim człowieku.