Ogłoszenia – 23.12.2018

IV Niedziela Adwentu

 • Dziś jest dzień żałoby narodowej. W kopalni węgla kamiennego w Karwinie w Czechach zginęło 12 górników – Polaków. Módlmy się o spokój ich dusz oraz o solidarną pomoc dla ich rodzin.
 • W poniedziałek, 24 grudnia przypada wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Na Mszę św. Roratnią o godz. 6.30 zapraszamy wszystkie rodziny, które w minionym roku pochowały bliską osobę z rodziny. Jest to szczególna okazja modlitwy za tych których w tym roku  zabraknie przy wigilijnym stole. Zachęcamy do pielęgnowania zwyczajów wigilijnych (rozpoczęcie wieczerzy wspólną modlitwą, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd). Pamiętajmy również o nieobecnych, samotnych i biednych starszych sąsiadach, by się z nim połamać opłatkiem.
 • W poniedziałek, w wigilię, burmistrz miasta Żywca i przewodniczący Rady Miasta zapraszają osoby samotnych, oraz znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej na wieczerzę wigilijną do Starego Zamku o godz. 11.00
 • W poniedziałek, w wigilię, o godz. 24.00 uroczysta „pasterka góralska” z zespołem regionalnym „Żywczanie”, Kompanią Zbójników Beskidzkich, OSP Sporysz. Mszy św. będzie przewodniczył były generał księży Salwatorianów Andrzej Urbański, długoletni misjonarz w Tanzanii. Składka przeznaczona będzie na kościelny  Fundusz Ochrony Życia, na Domy Samotnej Matki. Po pasterce kolędowanie przy ogniskach i składanie sobie życzeń, częstując się darami pasterzy i zbójników.
 • W wigilię swoje imieniny obchodzi ks. proboszcz Adam Hopciaś. Otoczmy go naszą modlitwą wypraszając łaski w jego pasterskiej posłudze w Żywcu Sporyszu.
 • We wtorek, 25 grudnia, przypada uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Uroczyste nieszpory o godz. 17.30.
 • W środę, 26 grudnia, Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu składka na tacę przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 • W czwartek, 27 grudnia, Święto Św. Jana, apostoła i ewangelisty. W tym dniu błogosławimy wino na pamiątkę ocalenia św. Jana, któremu podano zatrute wino.
 • W piątek, 28 grudnia Święto Świętych Młodzianków. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy rodziców z małymi dziećmi. Po Mszy św. będzie udzielane błogosławieństwo dla dzieci i ich rodziców.
 • W przyszłą niedzielę, 30 grudnia Święto Świętej Rodziny; Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszę św. zapraszamy pary małżeńskie. Na każdej Mszy będą małżonkowie odnawiać przyrzeczenia małżeńskie i otrzymają uroczyste błogosławieństwo.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w domu parafialnym spotkanie opłatkowe wszystkich grup modlitewnych i duszpasterskich działających w naszej parafii.
 • Składamy gorące podziękowania za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 8 160 zł. Gorące podziękowanie grupie dekoracyjnej, za przygotowanie szopki i dekorację świątyni.
 • Pod chórem Pan Kościelny i Pan Organistą rozprowadzają poświęcone opłatki na wieczerzę wigilijną, a Akcja Katolicka rozprowadza świece wigilijne.
 • Ministranci pod chórem rozdają w imieniu, nas kapłanów, duszpasterzy parafii Chrystusa Króla kartki świąteczne z życzeniami i opłatkiem. Chcemy w ten sposób być razem z wami przy wigilijnym i świątecznym stole. Prosimy by jedna koperta z życzeniami trafiła do jednej rodziny.
 • Pod chórem do nabycia prasa katolicka; podwójny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 8 zł, „Niedziela”, „ Miłujcie się” oraz „Królowanie”, w którym zamieszczony jest plan kolędy, wizyty duszpasterskiej. Taki plan jest również na stronie internetowej parafii, jak również w gablotce przy kościele i kaplicy.