Życzenia Świąteczne

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia  i Nowego 2019 Roku

      „Chwała Bogu na wysokości, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania” (Łk 2, 14).

Święta Narodzenia Pańskiego wyrażają tajemnicę wcielenia Przedwiecznego Słowa Bożego. Bóg przyjął ludzkie ciało, abyśmy mogli Go poznawać, miłować i naśladować. On staje między nami jako Emmanuel – Bóg z nami i Książę Pokoju, i pragnie – szczególnie dziś – byśmy naśladowali Go, niosąc pokój całemu światu. Doświadczamy niestabilności współczesnego świata, chwiejności zasad i norm moralnych, niszczenia autorytetów, jak również niszczenia rodziny.

Przeżywając radość z Narodzenia Zbawiciela, radość Świętej Rodziny oraz wpatrując się w pokój i ciszę Betlejemskiej Groty, pragnę wszystkim parafianom i gościom złożyć najserdeczniejsze życzenia błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

Niech Chrystus, Wcielone Słowo Boga, obdarza Was swoimi łaskami, umacnia rodziny, broni Kościół przed atakami złego, chroni naród. Niech wspiera w podejmowaniu ważnych życiowych zadań i obowiązków oraz niech otacza swoją opieką w Nowym 2019 Roku.

Żywiec Sporysz, Boże Narodzenie 2018 r.

 

Adam Hopciaś – proboszcz