Ogłoszenia – 6.01.2019

Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli

  • Dzisiejsza uroczystość Objawienia Pańskiego Mędrcom za Wschodu jest zarazem Dniem Modlitwy i Pomocy Misjom. Składka przeznaczona jest na cele misyjne. W Polsce w wielu miastach i miejscowościach odbędą się Orszaki Trzech Króli. Trzeci już Żywiecki Orszak Trzech Króli wyruszy o godz. 13.00 z parafii św. Floriana w Zabłociu i przejdzie  na Żywiecki Rynek, gdzie odbędzie się hołd dla dzieciątka i wspólne kolędowanie.  W naszej parafii o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. i spotkanie opłatkowe dla środowisk szkolnych i medycznych. Zapraszamy czynnych i emerytowanych nauczycieli i lekarzy oraz wszystkich pracowników szkolnictwa i medycyny.
  • We wtorek, 8 stycznia po Mszy wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w domu parafialnym.
  • W środę, 9 stycznie przed Mszą wieczorną Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej na plebanii.
  • W czwartek, 10 stycznia przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona naszego kościoła i parafii. Po Mszy spotkanie obowiązkowe kandydatów do bierzmowania z kl. VIII szkoły podstawowej i kl. III gimnazjum.
  • W sobotę, 12 stycznia spotkanie Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. O godz. 17.30 Koronka do 7 boleści Matki Bożej. O godz. 18.00 Msza św. wraz z modlitwami i wręczenie legitymacji członkom Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  • Pod chórem do nabycia prasa katolicka; „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.
  • Domowy Kościół zaprasza na film „Kraina wielkiego nieba” w dniu 27 stycznia o godz. 14.00 w kinie Janosik w Żywcu. Bilety w cenie 8 zł do odebrania w zakrystii.