Ogłoszenia – 13.01.2019

Święto Chrztu Pańskiego

  • Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Dziękujemy Bogu za nasz chrzest, za rodziców i chrzestnych. Wyrazem naszej przynależności do Chrystusa są „chrzcielniczki” w naszych domach. Oby w nich była zawsze woda święcona, którą żegnamy się wychodząc z domu. Wodę można nabrać w kaplicy pod chórem.
  • W poniedziałek,14 stycznia, obchodzimy Dzień migranta i uchodźcy.
  • W środę, 9 stycznie przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek, 17 stycznia w liturgii wspomnienie św. Antoniego, opata. W tym dniu Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona naszego kościoła i parafii. Po Mszy spotkanie obowiązkowe kandydatów do bierzmowania z kl. VII szkoły podstawowej.
  • Od piątku w całym kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45. Msza św. o godz. 18.00 z modlitwą o uzdrowienia duchowe i fizyczne. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem.
  • W sobotę, 19 stycznia w liturgii wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  • Pod chórem do nabycia prasa katolicka; „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.
  • W zakrystii są do odebrania legitymację Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  • Są jeszcze bilety w cenie 8 zł na film „Kraina wielkiego nieba” w dniu 27 stycznia o godz. 14.00 w kinie Janosik w Żywcu. Bilety do odebrania w zakrystii.