Ogłoszenia – 20.01.2019

II Niedziela Zwykła

• W poniedziałek, 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Obchodzimy Dzień Babci, we wtorek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o ich w modlitwach.
  • W środę, 22 stycznie przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania intencji dziękczynno-błagalnych za bliskie nam osoby żyjące lub za siebie samych.
  • W czwartek, 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pracowników mediów. Otoczmy modlitwą dziennikarzy, by przekazywali tylko dobre wiadomości, które budują jedność i zaufanie. Przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona naszego kościoła i parafii.
  • W piątek, 25 stycznia – święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła.
  • W sobotę, 26 stycznia – Dzień Islamu w kościele katolickim w Polsce.
  • W przyszłą niedziele, 27 stycznia po Mszy św. o godz. 11.00 uroczysty koncert kolędowo-noworoczny Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Szymona Piątka. Usłyszymy wiele utworów muzyki kościelnej i poważnej (znane z koncertu noworocznego z Wiednia) oraz wiele aranżacji kolęd i pastorałek. Jest to nasza forma podziękowania wszystkim parafianom i gościom za tworzenie dobrej atmosfery w parafii i wszelką współpracę.
  • Składamy gorące podziękowania za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Zostanie przeznaczona na zapłacenie rachunku za olej opałowego do ogrzewania kościoła, domu parafialnego i plebani.
  • Pod chórem do nabycia prasa katolicka; „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.
    Plan Kolędy na najbliższe dni:

20 I             Niedziela

od 14.00     ks. Kazimierz         ul. Ks. Dzidka (wzdłuż torów), ul. Wyspiańskiego
od 14.00    ks. Adrian                ul. Wapienna

21 I             Poniedziałek

od 15.00     ks. Proboszcz        ul. Grunwaldzka (od ul. Klonowej), blok nr 6 od 15.00     ks. Adrian              ul. Grojec, Magnoliowa

22 I             Wtorek

od 15.00     ks. Proboszcz         ul. Grunwaldzka (od stacji PKP), blok nr 8
od 15.00     ks. Kazimierz          ul. ks. Dzidka (od przejazdu kolej.) do Szkoły Specjalnej