Ogłoszenia – 27.01.2019

III Niedziela Zwykła

 • Dziś w ostatnią niedzielę stycznia przeżywamy w Kościele Dzień Pomocy Chorym na Trąd. Pamiętamy w modlitwach o cierpiących i potrzebujących pomocy. W Panamie odbywają się Światowe Dni Młodzieży w papieżem Franciszkiem.
 • W poniedziałek, 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
 • W środę, 30 stycznia przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania intencji dziękczynno-błagalnych za bliskie nam osoby żyjące lub za siebie samych.
 • W czwartek, 31 stycznia – wspomnienie św. Jan Bosko, kapłana . Przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszej parafii i kościoła.
 • W tym tygodniu przypadają, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Wieczorem od godz. 17.00 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. W sobotę o godz. 6.10 godzinki ku czci Matki Bożej, a o godz.17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny połączone z różańcem.
 • W sobotę, 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 18.00. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic. Jeśli ktoś nie posiada gromnic, są do nabycia w zakrystii. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.
 • W przyszłą niedzielę, 3 lutego po Mszach św. będzie udzielane specjalne błogosławieństwa św. Błażeja, patrona od choroby gardła. Na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświęcenie świec. Poprosimy rodziców o zakupieni świec dla dzieci.
 • Składamy gorące podziękowania ze zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Składka przeznaczona została na ogrzewanie kościoła. Formą naszego podziękowania wszystkim darczyńcom jest dzisiejszy koncert kolędowo-karnawałowy w kościele  o godz. 11.00  Miejskiej Orkiestry Dętej z Żywca pod batutą Szymona Piątka.
 • Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Pragniemy gorąco
  podziękować za życzliwe przyjęcie, cenne uwagi duszpasterskie i gospodarcze. Dziękujemy za składane na kolędzie ofiary, które zgodnie z dekretem ks. bp. ordynariusza są przeznaczone na utrzymanie księży, seminarium duchowne, misjonarzy, dom księży chorych i emerytów, dom samotnej matki i inne cele w diecezji.
 • Pod chórem do nabycia prasa katolicka; „ Gość Niedzielny”, Niedziela” i nasz tygodnik parafialny „Królowanie”.