Ogłoszenia – 3.03.2019

VIII Niedziela Zwykła

 • Dziś ostatnia niedziela karnawału, a zarazem początek nabożeństwa czterdziestogodzinnego, poprzedzającego okres Wielkiego Postu i przygotowującego nas do wielkopostnych rekolekcji szkolnych, które odbędą się od 1 kwietnia oraz wielkopostnych rekolekcji parafialnych, które odbędą się od 7 kwietnia.
 • Dziś rozpoczyna się 52-ty Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy. Zachęcamy do ofiarowania trudu podjęcia abstynencji na okres Wielkiego Postu w intencji zniewolonych alkoholem i ich rodzin. W kaplicy Matki Bożej wystawiona jest Księga Abstynencji od alkoholu.
 • W poniedziałek, 4 marca przypada święto św. Kazimierza, królewicza. Jest to dzień imienin ks. wikariusza Kazimierza Walusiaka. Otaczamy go naszą modlitwą.
 • We wtorek, 5 marca swoje imieniny obchodzi ks. wikariusz Adrian Trzopek. Do życzeń dołączamy dar naszej modlitwy.
 • W środę, 6 marca rozpoczyna się Wielki Post, okres pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.30; 8.00; 16.00 i 18.00 oraz w kaplicy o godz. 7.30. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 • W czwartek, 7 marca wspomnienie Perpetuy i Felicyty, męczennic. Z racji pierwszego czwartku miesiąca modlimy się wraz z Złotą Różą Różańcową za wszystkich kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.
 • W piątek, 8 marca w liturgii wspominamy św. Jana Bożego, kapłana. Na Mszę wieczorną zapraszamy wszystkie kobiety. Z racji przypadającego 8 marca Dnia Kobiet modlić się będziemy za nie i z nimi, wypraszając potrzebne łaski.
 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek – dla dzieci o godz. 16.00; dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30. W niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.
 • W sobotę, 9 marca wspomnienie św. Dominika Savio, patrona ministrantów i lektorów. O godz. 17.30 koronka do 7 boleści Matki Bożej. Msza św. o godz. 18.00 w intencjach członków Apostolstwa. Kartki z prośbami i intencjami można składać do skarbony pod figurą św. Józefa. Będzie to również Msza za zmarłych naszych parafian ze stycznie i lutego. Zapraszamy rodziny tych zmarłych do udziału w Eucharystii jak i do zapisania się do Apostolstwa.
 • W sobotę, 9 marca o godz. 14.00 spotkanie Wspólnoty Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 17.15.
 • U ministrantów pod chórem do nabycia prasa katolicka; „ Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się” i nasz tygodnik parafialny ,,Królowanie”.
 • Kierownik Powiatowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Żywcu zaprasza w dniu 6.03 br wszystkich rolników na spotkanie dotyczące przyznawania płatności do gruntów rolnych na 2019r.

Plan adoracji  nabożeństwa czterdziestogodzinnego dla poszczególnych grup parafialnych i mieszkańców z ulic. 

 Dziś w niedzielę 3 marca:

godz. 12.00 -13.00 Oaza Dzieci Bożych oraz mieszkańcy ulic; Sosnowa, Na Ulu, Cicha,Cisowa, Grapa, Za Łyską, Pod Łyską, Pod Szkołą, Na Oklu, Wiosenna, Spacerowa.

godz. 13.00-14.00 Rycerstwo Niepokalanej oraz mieszkańcy ulic: Habdasówka, Isep, Stawy, Pola Lisickich, Nadrzeczna, Nad Koszarawą, Osiedlowa i Wiklinowa.

godz. 14.00-15.00 Róże Różańcowe oraz mieszkańcy ulic: Grobla, Brzozowa, Turystyczna, Grunwaldzka, Matejki.

godz. 15.00-16.00 Akcja Katolicka oraz mieszkańcy ulic: Łagodna, Łąkowa, Okopowa, Kamienna, Okrężna, Sporyska do ul. Stawy.

godz. 16.00-17.00 Wspólnoty Damaszek i Magnalia Dei oraz mieszkańcy ulic: Grabowa, Stokowa, Spadzista, Górska, Kwiatowa, Kolista, Kątowa,  Potoczna, Pszczelna, Podgórska, cześć Sporyskiej do ul. Isep.

godz. 17.00-18.00 Młodzież Oazowa i młodzież kl. VIII, III Gimnazjum,  oraz  mieszkańcy ulic: Grojec, Wapienna, Wspólna, Magnoliowa, cz. Sporyskiej do kaplicy

Poniedziałek, 4 marca

godz. 17.00-18.00 III Zakon Karmelitański oraz mieszkańcy ulic: P. Skargi, Żwirowa, ks. Zd. Dzidka, Wyspiańskiego, Reymonta, os. Reymonta.

Wtorek, 5 marca

godz. 17.00-18.00 Grupy AA i Al. Anon oraz mieszkańcy ulic: Kopernika, Kilińskiego, Kopernika, Klonowa, Skłodowskiej, Reja.

W czasie trwania adoracji będzie okazja do spowiedzi.