Ogłoszenia – 10.03.2019

I niedziela Wielkiego Postu

  • Dziś w I Niedzielę Wielkiego Postu gromadzimy się w kościele, by u stóp krzyża czerpać siły do odnowy duchowej i przemiany naszego serca. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. O godz. 17.00 będziemy odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia, by dobrze przygotować się do rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczną się dla dzieci 1 kwietnia, a dla dorosłych 7 kwietnia br.
  • W poniedziałek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym spotkanie formacyjne Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  • W środę przypada 6 rocznica wybory papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki z prośbami i podziękowaniami można składać do skarbonki pod figurą Matki Bożej. Po Mszy św. spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej na plebanii.
  • Młodzież kl. VIII i kl. III Gimnazjum przygotowująca się do bierzmowania w będzie miała spotkanie formacyjne i organizacyjne winnym terminie, czyli w poniedziałek 18 marca. Bierzmowanie w naszej parafii będzie w sobotę po świętach, 27 kwietnia.
  • W piątek z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45. Msza o uzdrowienia duchowe i fizyczne o godz. 18.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy całymi rodzinami. Prosimy rodziców dziadków o zorganizowanie transportu dla dzieci na nabożeństwa.
  • W przyszłą niedzielę modlitwą i ofiarą na tacę będziemy wspierać dzieci Afryki przez dzieło pomocy misyjnej „Ad Gentes”. W naszej parafii organizujemy akcję pomocy dzieciom Afryki pt. „TANO” – „przybij piątkę” . Ofiary symboliczne w kwocie 5 zł można składać do puszki pod chórem raz w tygodniu przez cały Wielki Post lub raz w miesiącu przez cały rok. Ten dar serca niech będzie w tym roku wsparciem dla głodujących dzieci w Tanzanii.
  • W kaplicy Matki Bożej wystawiona jest Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisania swej deklaracji abstynenckiej od alkoholu przynajmniej na czas Wielkiego Postu. Niech to będzie nasze świadectwo duchowej troski w intencji zniewolonych alkoholizmem i ich rodzin.
  • U ministrantów pod chórem do nabycia prasa katolicka; „ Gość Niedzielny”, „Niedziela” i,, Miłujcie się” oraz nasze parafialne,, Królowanie”.
  • Decyzją ks. bp. Romana Pindla wikariusz naszej parafii ks. Kazimierz Walusiak został mianowany z dniem 10 marca br. proboszczem parafii pw. św. Rocha w Zamarskach na Śląsku Cieszyńskim. Dziękujemy mu za 2,5 letnią posługę w parafii i życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej w nowej parafii.
  • Wszystkim parafianom życzymy wytrwałości w wielkopostnych postanowieniach i w realizacji uczynków miłosierdzia na co dzień dla najbliższych i dla tych z odległej Afryki.