Ogłoszenia – 24.03.2019

III Niedziela Wielkiego Postu

  • Dziś w Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Życia. Marsze dla Życia i Rodziny w całej Polsce odbędą się 9 czerwca. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. O godz. 17.00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji rekolekcji wielkopostnych, które odbędą dla dzieci i młodzieży od 1 kwietnia, a dla dorosłych od 7 kwietnia br.
  • W poniedziałek, 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Dodatkowa Msza św. z racji uroczystości o godz. 8.00.  W tym dniu możemy przystąpić do akcji Adopcji Dziecka Poczętego, zagrożonego aborcją. Odpowiednie deklaracji znajdują się na stoliku pod chórem. Osoby pragnące przystąpić do tej akcji, na Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 złożą deklaracje i uroczyste ślubowanie. Ofiary zebrane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na Dom Matki i Dziecka w Bielsku-Białej.
  • W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek przed Mszą wieczornej nabożeństwo do Chrystusa Króla.
  • W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30. W niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy całymi rodzinami. Dziękując rodzicom i dziadkom za ich troskę i transport dla dzieci na nabożeństwa, prosimy o wspólne przeżywanie tego nabożeństwa.
  • W kaplicy Matki Bożej wystawiona jest Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisania swej deklaracji abstynenckiej od alkoholu przynajmniej na czas Wielkiego Postu.
  • Składamy gorące podziękowanie za wszelkie ofiary składane do skarbonki pod chórem z napisem „Przybij piątkę”. Zebrane środki przekazujemy bezpośrednio do najbiedniejszych dzieci z Afryki za pośrednictwem Księży Salwatorianów. Do tej pory przybito  z dziećmi Afryki już 965 „piątek”. Akcja ciągle trwa, bo potrzeby są ogromne. Dziękujemy też za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 7 210zł.
  • U ministrantów pod chórem do nabycia prasa katolicka; „ Gość Niedzielny”, „Niedziela”, ,, Miłujcie się” oraz nasze parafialne ,,Królowanie”.
  • Życzymy wszystkim duchowej mocy i wytrwałości w realizacji wielkopostnych postanowień.