Ogłoszenia – 7.04.2019

V Niedziela Wielkiego Postu

Rekolekcje wielkopostne – parafialne

1.       Dziś w V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla naszej parafii. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.15. O godz. 17.00 koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji rekolekcji.

2.    W ramach rekolekcji   zapraszamy całymi rodzinami na nabożeństwo Apel maryjny dziś , w poniedziałek i we wtorek o godz. 21.00. Zawierzać będziemy siebie, nasze rodziny i parafię Matce Bożej z Guadalupe.

3.     W środę jest spowiedź rekolekcyjna od godz. 8.00 – 9.00; 10.30 – 11.30; 15.00 – 16.30; 17.00-18.00. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnie chwile przed Wielkanocą.

4.      W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30. Zapraszamy całymi rodzinami. Dziękując rodzicom i dziadkom za ich troskę i transport dla dzieci na nabożeństwa, prosimy o wspólne przeżywanie tego nabożeństwa.

5.      W sobotę o godz. 8.00 odwiedzimy  z posługą sakramentalną tych chorych, zgłoszonych, którzy korzystaj z posługi kapłana z okazji świąt. Zgłoszenia chorych w zakrystii do piątku.

6.      W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia niedziela Palmowa. Uroczysty wjazd Pana Jezusa na osiołku i poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. konkurs palm na placu przed kościołem. Zachęcamy do robienia pięknych dużych palm całymi rodzinami.

7.      W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w Amfiteatrze pod Grojcem odbędzie się IV Pasja Beskidzka. Misterium męki Pańskiej przygotowane przez parafię konkatedralną w Żywcu. Cena biletu 15 zł. Dzieci do lat 12 bezpłatnie. W czasie trwania Misterium będzie prowadzona akcja zbiórki pieniędzy na bardzo kosztowną rehabilitację 5.5 letniego Karolka, naszego parafianina. Karolek ma obniżone napięcie w całym organizmie, niedosłuch przewodzenia, niedoczynność tarczycy, dużą wadę wzroku i jest całkowicie uzależniony od drugiej osoby, ponieważ nie jest samodzielny w codziennym życiu. Za każdy gest płynący z głębi serca rodzice składają już teraz serdeczne podziękowania.

8.       W przyszłą niedzielę młodzież z naszej parafii skupiona we wspólnocie Jestem prowadzić będzie kiermasz świąteczny. Będzie można wesprzeć materialnie działalność grupy młodzieżowej.

9.      Dziękujemy ks. Karolowi Nadratowskiemu z Przyłękowa, katechetom, nauczycielom i grupie młodzieżowej, muzycznej za przygotowanie i przeprowadzenie rekolekcji wielkopostnych dla dzieci i młodzieży. Dziękujemy za ofiary do skarbony  „przybij piątkę” z dzieckiem Afryki. Dzieło pomocy dzieciom czarnej Afryki trwa w naszej parafii przez cały Wielki Post.

10.    U ministrantów pod chórem do nabycia prasa katolicka; „ Gość Niedzielny”, „Niedziela”, ,, Miłujcie się” oraz nasze parafialne,, Królowanie”. Członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają świece –paschaliki na liturgię Wielkiej Soboty. Dochód ze sprzedaży zasili konto parafialnego Caritas wspomagającego najbiedniejszych seniorów z parafii.

11.    Życzymy wszystkim parafianom duchowych owoców rekolekcji, a o rekolekcjoniście błogosławieństwa Bożego, mocy i wytrwałości w realizacji prowadzenia tych rekolekcji.

**************************************************************

EKSTREMALNA DROGA  KRZYŻOWA

     Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie fizyczne i duchowe. Ruszamy w nocy na wielokilometrową wędrówkę. Sami. W milczeniu. Z rozważaniami 14 stacji męki Jezusa.

     Doświadczamy bólu, zmęczenia, ale dzięki temu przekraczamy siebie.

     W 2018 r. w EDK na całym świecie wzięło udział 80 tyś. osób, a w naszym rejonie 610 osób.

     Nasza tegoroczna EDK rozpocznie się 12 kwietnia Mszą św. w kościele p.w. św. Floriana w Żywcu-Zabłociu o godz. 18.00, a po Mszy wyruszymy na 6 tras.

     Wszelkie potrzebne informacje znajdują się na stronie internetowej                                (www.sdk.org.pl) oraz na plakacie w gablotce przy parafialnej.

*************************************************************

SPORYSKA DROGA  KRZYŻOWA – NA DUŻY GROJEC

      Parafialna Droga Krzyżowa organizowana już od wielu lat na najwyższe wzniesienia w parafii( Duży Grojec-610m npm.) jest przeżycie religijnym i wyzwaniem fizycznym.

      W niesienie krzyża, przygotowanie rozważań i ich odczytywanie są zaangażowane wszystkie grupy wiekowe i wszystkie grupy duszpasterskie w  parafii.  Do kilkuset osobowej grupy parafian włączają się osoby z innych żywieckich parafii.

      Tegoroczna SDK odbędzie się 16 kwietnia (wtorek) o godz. 16.00. Początek nabożeństwa przy krzyżu obok domu p. Prochownik na ul. Kamiennej w Żywcu Sporyszu.

******************************************************************