Ogłoszenia – 14.04.2019 r.

Niedziela Palmowa

1.         Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Gałązkami palmowymi pozdrawiamy Chrystusa jako naszego Pana i Króla. Palmy kładziemy także na grobach naszych bliskich jako znak zmartwychwstania i życia. Rozpoczyna się dziś Wielki Tydzień, męki śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa.

2.      W katedrze św. Mikołaja w Bielsku Białej o godz. 13.30 pod przewodnictwem bp. Romana Pindla Diecezjalny Dzień Młodzieży, nawiązujący do Światowych Dni Młodzieży.

3.         W Amfiteatrze pod Grojcem o godz. 19.00 IV Pasja Beskidzka. Misterium męki Pańskiej. Cena biletu 15 zł. Dzieci do lat 12 bezpłatnie. W czasie trwania Misterium będzie prowadzona akcja zbiórki pieniędzy na bardzo kosztowną rehabilitację 5.5 letniego Karolka, naszego parafianina. Za każdy gest płynący z głębi serca rodzice składają już teraz serdeczne podziękowania.

4.         W Wielki Wtorek, 16 kwietnia o godz. 17.00 wyruszy od krzyża przy ul. Kamiennej Plenerowa Droga Krzyżowa na Duży Grojec. Zapraszamy całymi rodzinami na to nabożeństwo.

5.         W Wielki Czwartek, 18 kwietnia Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg 12 mężczyznom- seniorom o godz. 18.00 . Po Mszy św. przeniesienia Najświętszego Sakramentu do ołtarza ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Zapraszamy do prowadzenia adoracji od godz. 20.00 młodzież, a od godz. 21.00 Akcje Katolicką.

6.         W Wielki Piątek, 19 kwietnia nie odprawia się żadnej Mszy św. W tym dniu obowiązuje post ścisły, dla chrześcijan od 18 do 60 roku życia i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dla wszystkich wierzących. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 11.00, dla młodzieży o godz. 12.00, dla całej parafii o godz. 18.00. Po liturgii Drogi Krzyżowej nastąpi czytanie tekstu opisu Męki Pańskiej, adoracja Krzyża, Komunia św., obrzęd namaszczenia figury pana Jezusa i złożenie do symbolicznego ołtarza grobu. Adoracja Najświętszego Sakramentu przez całą noc. W czasie trwania adoracji będzie również okazja do spowiedzi św. Zapraszamy na adoracje poszczególne rejony i grupy duszpasterskie według podanego planu w gablotce, stronie internetowej i gazetce parafialnej.

7.         W Wielką Sobotę święcenie pokarmów na stół wielkanocny; w kościele o godz. 10.00; 11.00 i 12.00; przy krzyżu w Kolebach o godz. 11.00; w kaplicy za mostem o godz. 12.00. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18.00 przed kościołem od poświęcenia ognia i paschału. Przynosimy świece na obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

8. Parafialny oddział Caritas organizuje zbiórkę produktów żywnościowych i chemii gospodarczej dla najbiedniejszych seniorów naszej parafii. Produkty te można składać do soboty do godz. 12.00 w kościele przy figurze św. Józefa.

9.         W przyszłą niedzielę, 21 kwietnia, Msza rezurekcyjna z procesją wokół kościoła o godz. 6.00. Zapraszamy OSP Sporysz, Asystę Żywiecką, Koło Gospodyń, panie do niesienia feretronów, panów do niesienia sztandarów i baldachimu, wszystkich parafian i gości. Masza św. w kaplicy zostanie w tym dniu odprawiona o godz. 8.00. Uroczyste nieszpory o godz. 17.30.

10. W Poniedziałek Wielkanocny, 22 kwietnia Msze sw. jak w każdą niedziele. O godz. 11.00 zostanie udzielony sakrament chrztu św. Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w Wielki Wtorek o godz. 18.30 w kancelarii.

11.       U ministrantów pod chórem do nabycia prasa katolicka; „ Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „ Miłujcie się” oraz nasze parafialne,, Królowanie”. Członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają świece —paschaliki na liturgię Wielkiej Soboty. Młodzież ze spólnoty „Jestem” zaprasza na kiermasz świąteczny na placu przed kościołem.

12.        Dziękując o. Samuelowi z Zakonu Ojców Bernardynów za przeprowadzone rekolekcje, a wszystkim parafianom za udział, życzymy głębokich duchowych przeżyć w czasie Wielkiego Tygodnia i czasu Wielkanocy.