Ogłoszenia 21-22.04.2019 r.

Wielkanoc –  21-22.04.2019r.

1.    Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do uroczystości Zesłania Ducha Świętego obchodzi się jako okres wielkanocny, czas wielkiej radości i świętowania. Zewnętrznymi oznakami przeżywanego okresu są; krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego Chrystusa.

2.  Dzisiejsza składka przeznaczona jest na uniwersytety katolickie; w Krakowie i Lublinie, kształcące nowe kadry duchownych i świeckich, podejmujących wyzwania współczesnego świata, wiernych wartościom chrześcijańskim i nauce św. Jana Pawła II.

3.    Ze wzglądu na czas oktawy Wielkanocy, przypadająca na 23 kwietna uroczystość Św. Wojciecha zostaje przeniesiona na wtorek, 30 kwietnia.

4.   W środę, 24 kwietnia w sanktuarium w Przyłękowie o godz. 18.00 rozpoczęcie nabożeństwa do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Msza św. dla pielgrzymów o godz. 19.00. Po Mszy wieczornej młodzież przygotowująca się do bierzmowania ma spotkanie obowiązkowe.

5.    W czwartek, 25 kwietnia o godz. 17.00 nabożeństwo do MB Królowej Pokoju.

6.     Codziennie, aż do Niedzieli Miłosierdzia o godz. 17.45 nowenna z koronkę do Bożego Miłosierdzia.

7.   W piątek, 26 kwietnia o godz. 16.00 spowiedź dla młodzieży bierzmowanej, rodziców i świadków.

8.    W sobotę, 27 kwietnia o godz. 11.00 ks. bp. Tadeusz Rakoczy udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Ponieważ jest to święto całej parafii zapraszamy nie tylko młodzież, rodziców i świadków, ale wszystkie grupy i stany parafii.

9.       W przyszłą, 28 kwietnia obchodzić będziemy ustanowione przez św. Jana Pawła II na polecenie Pana Jezusa   Święto Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszą św. zawierzymy siebie, rodziny i parafię Jezusowi Miłosiernemu. O godz. 15.00 nabożeństwo „Godzina Miłosierdzia”. Procesja światła od kaplicy za mostem pod krzyż papieski na Średnim Grojcu.

10.  Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i duchowego przeżywania Wielkiego Tygodnia.

Podziękowania; wszystkim uczestnikom parafialnej drogi krzyżowej na Duży Grojec, młodzieży ze wspólnoty „Jestem” z opiekunami oraz p. Rafałowi i p. Agacie za dekoracje w kościele, wszystkim za ofiary na dekoracje i kwiaty, strażakom za całonocne czuwanie przy Bożym Grobie i honorową asystę w czasie Rezurekcji, Asyście Żywieckiej, paniom niosącym feretrony, panom niosącym sztandary, orkiestrze, p. kościelnemu, p. organiście, służbie liturgicznej ołtarza, parafianom wszystkich rejonów. Za udział na uroczystej Rezurekcji ; służbie liturgicznej ołtarza, wam wszystkim z czas wspólnej nocnej adoracji. Bóg zapłać za produkty żywnościowe i chemię gospodarstwa domowego dla najbiedniejszych seniorów naszej parafii. Akcja Katolicka i Zespół Charytatywny i ludzie dobrej woli zawieźli te dary do 90 seniorów.

11.    Pod chórem u ministrantów można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny” „ Niedziela”, „Źródło”, „Miłujcie się” i „Królowanie”.