Ogłoszenia – 28.04.2019 r.


Święto Bożego Miłosierdzia – 28.04.2019r.

1.         Dziś obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia ustanowione dla całego Kościoła przez św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich parafian dziś o godz. 15.00 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Dziś również rozpoczyna się 75 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem:  „Miłosierdzie źródłem pojednania”.

2.         Liturgiczne obchody tygodnia:

   a) w poniedziałek, 29 kwietnia –wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej,   dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

   b) we wtorek, 30  kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika,  głównego patrona Polski

     c) w środę, 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika

     d) w czwartek, 2 maja – wspomnienia św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

     e) w piątek, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

    f) w sobotę, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i  hutników

3.    W środę, 1 maja rozpoczynamy o godz. 17.30 odprawianie nabożeństw majowych. Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich parafian.

4.   W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00. W sobotę o godz. 6.10 Godzinki ku czci Matki Bożej, a wieczorem o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z różańcem i majówką. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną.

5.   W piątek, 3 maja z racji uroczystości Matki Bożej- Królowej Polski Msze św. jak w każdą niedziele. Msza za Ojczyznę o godz. 11.00. W konkatedrze żywieckiej główne uroczystości patriotyczne rozpocznie Msza św. o godz. 10.00. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.    W sobotę, 4 maja na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkich strażaków z okazji ich święta patronalnego.

7.   W przyszłą niedzielę, 5 mają na Mszy św. o godz. 11.00 w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość I Komunii św. dzieci z kl. III. W poniedziałek, 29 kwietnia o godz. 16.00 spotkanie obowiązkowe dla dzieci i rodziców. Spowiedź dla tych dzieci, ich rodziców i rodziców chrzestnych w piątek, 3 maja o godz. 16.00.

8.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów;
„Gość Niedzielny”„ Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.

9.    Zawierzając siebie, rodziny, parafię, Kościół, Ojczyznę i cały świat wołajmy do Boga „Jezu miej miłosiernie dla nas i całego świata”.