Ogłoszenia – 5.05.2019 r.

III Niedziela Wielkanocy – Niedziela Biblijna uroczystość I Komunii św.

 1. Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii św. dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej po raz pierwszy przystąpią do stołu eucharystycznego by przyjąć Ciało i Krew Pana Jezusa.
 2. Przez najbliższy tzw. Biały Tydzień dzieci komunijne będą uczestniczyć w nabożeństwach majowych i Mszy św. wieczornej. Prosimy rodziców o obecność i współuczestniczenie w spotkaniu z Jezusem eucharystycznym.
 3. W Kościele w Polsce trzecia niedziela Wielkanocy obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Św. Hieronim mawiał; „Nieznajomość Pisma św. jest nieznajomością Chrystusa”. W tym roku czytamy Ewangelię św. Jana. Na stoliku z tyłu kościoła w koszyczku są karteczki z numerami rozdziałów Ewangelii. Prosimy o pobranie codziennie jednego fragmentu i czytanie w domu. Zachęcamy do rodzinnego czytania Pisma św.
 4. W poniedziałek, 6 maja w liturgii obchodzimy święto  św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 5. We wtorek, 7 maja po Mszy wieczornej w domu parafialnym spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 6. W środę, 8 maja obchodzimy  uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej na plebani. W tym dniu o godz. 10.00 w sanktuarium św. Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach ks. bp. Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Modlimy się za kandydatów do święceń.
 7. W sobotę, 11 maja o godz. 14.00 Msza św. i spotkanie III Zakonu Karmelitańskiego. Wieczorem o godz. 17.30 koronka do 7 boleści Matki Bolesnej i Msza św. w intencji Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, jak również zmarłych naszych parafian w tym roku.
 8. W przyszłą niedzielę, 12 mają na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z kl. IV Szkoły Podstawowej obchodzić będą rocznice I Komunii św. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych.
 9. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych. Prosimy o przyozdobienie przydrożnych i przydomowych kapliczek maryjnych.
 10. Wspólnota młodzieżowa zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd na XXIII spotkanie młodych LEDNICA 2000, które w tym roku odbywa się pod hasłem:” Wiesz, że Cię kocham”. Wyjazd 31 maja ok. 23.00, powrót 2 czerwca ok. południa, koszt 100 zł. Zapisy w zakrystii.
 11. Zapraszamy 26 maja do kina JANOSIK w Żywcu na film „Green Book” o historii przyjaźni. Bilety w cenie ośmiu złotych do pobrania w zakrystii.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”„ Niedziela”, „Źródło”, „Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.
 13. Życzymy dzieciom komunijnym wielkiej radości w sercu ze spotkania Pana Jezusa, oraz czułej opieki Matki Najświętszej. Wszystkim uczestnikom liturgii Mszy św. błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.