Ogłoszenia – 12.05.2019r.

IV Niedziela Wielkanocy – Niedziela Dobrego Pasterza

 1. Dziś w niedziele Dobrego Pasterza modlitwą wspieramy wszystkich kapłanów i siostry zakonne. Rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Jest to również w naszej parafii dzień rocznicy I Komunii św. dzieci z kl. IV Szkoły Podstawowej.
 2. Przez najbliższy tydzień dzieci rocznicy komunijnej będą uczestniczyć w nabożeństwach majowych i Mszy św. wieczornej. Prosimy rodziców o obecność i współuczestniczenie w spotkaniu z Jezusem eucharystycznym. Zapraszamy również dzieci które w tym roku przyjęły Pana Jezusa w Komunii św. do obecności na nabożeństwach majowych i Mszy wieczornej.
 3. W poniedziałek, 13 maja w Rychwałdzie pierwsze nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00. Z parafii organizowany jest wyjazd autokaru dla pielgrzymów. O godz. 16.45 autokar wyruszy od przejazdu kolejowego w kierunku Sporysza i przez Isep i Kopernika w kierunku Rychwałdku będzie się zatrzymywał na przystankach autobusowych.
 4. We wtorek, 14 maja przypada święto św. Macieja Apostoła. Jest to patronalne świeto Papieskich Dzieł Misyjnych. W tym roku wspieraliśmy okresie Wielkiego Postu dzieła misyjne ks. Salwatorianów w Tanzanii, szczególnie głodujące dzieci. Pod chórem jest nadal aktywna skarbona na te dzieła.
 5. W czwartek, 16 maja święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
 6. W piątek, 17 maja z racji trzeciego piątku miesiąca, nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.15.
 7. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych. Prosimy o przyozdobienie przydrożnych i przydomowych kapliczek maryjnych.
 8. Zapraszamy 26 maja do kina Janosik w Żywcu na film „ Green Book” o historii przyjaźni. Bilety w cenie 8 zł. do pobrania w zakrystii.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów;
  „Gość Niedzielny”„ Niedziela”, „Źródło”, „Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.
 10. Komunikat dla rolników. Kierownik biura powiatowego agencji restrukturyzacji i modernizacji rolnictwa w Żywcu informuje, że termin składania wniosków o przyznanie płatności do gruntów rolnych upływa 15 maja. Bliższe informacje w gablotce.
 11. Życzymy wszystkim parafianom i gościom błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.