Ogłoszenia – 19.05.2019r.

V Niedziela Wielkanocy

 1. Dziś w Kościele słyszymy słowa programu odnowy duchowej „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie”. Żyjąc na co dzień tą zasadą odnowimy siebie, rodziny, społeczeństwo i świat.
 2. We wtorek, 21 maja wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika, patrona od powodzi i tajemnicy spowiedzi. Jego figura znajduje się na moście sporyskim.
 3. W środę, 22 maja przypada 24 rocznica pobytu papieża w Żywcu. Zewnętrznymi symbolami owej pielgrzymki są; pomnik przy dzwonnicy na Żywieckim Rynku i Krzyż na Średnim Grojcu, postawiony przez Fabrykę Śrub ze Sporysza. W parafii konkatedralnej w Żywcu rozpoczyna się XXV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem: ”Niech nikt nie szuka własnego dobra, lecz dobra bliźnich”. Bliższe informacje na plakacie w gablotce parafialnej.
 4. W piątek, 24 maja wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Kolejne czuwanie maryjne w Sanktuarium w Przyłękowie. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa od mostku, 18.00 nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą różańcową, o 19.00 Msza św. w intencji pielgrzymów. Z parafii wyrusza autokar o godz. 16.30 od przejazdu kolejowego w kierunku ul. Sporyskiej, Isep i Kopernika. Będzie się zatrzymywał na przystankach ZMK.
 5. W piątek, 24 maja gościć będziemy w naszej parafii o. Jose Maniparambil charyzmatycznego kapłana,  rekolekcjonistą z Indii. O godz. 16.30 w domu parafialnym wygłosi konferencje pt. „ W obecności Ducha Świętego”, następnie o godz. 18.00 odprawi Mszę św. i wygłosi Słowo Boże. Po Mszy św. adoracja i modlitwa o napełnienie Duchem Świętym. Spotkanie organizują wspólnoty „Damaszek” i „Magnalia Dei”.
 6. W sobotę, 25 maja o godz. 10.00 w katedrze św. Mikołaja w Bielsku Białej ks. bp. Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń kapłańskich. Wśród nowo wyświęconych jest ks. Piotr Iwanek wywodzący się z naszej parafii.
 7. W sobotę, 25 maja o godz. 10.00 w klubie środowiskowym Śrubka odbędą się uroczystości jubileuszu 70 lecia Przedszkola nr. 8 w Żywcu Sporyszu.
 8. W przyszłą niedziele, 26 maja modlić się będziemy za wszystkie mamy z okazji ich święta.
 9. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Prosimy o przyozdobienie przydrożnych i przydomowych kapliczek maryjnych.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów „Gość Niedzielny”„ Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
 11. Niech Matka Boża wspomaga wszystkich parafian i gości i prowadzi do Jezusa.