Ogłoszenia – 26.05.2019r.

VI Niedziela Wielkanocy

1.       Dziś obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim naszym mamom składamy hołd wdzięczności za życie, przekazanej wiary i naukę jak pięknie żyć. Modlimy się o błogosławieństwo Boże dla żyjących a dla zmarłych o szczęście wieczne w niebie.

2.      W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesja błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży.
        a) w poniedziałek 27 maja procesja błagalna od krzyża na pętli autobusowej w Sporyszu o godz. 17.00. Msza św. w kaplicy o godz. 18.00 w intencji mieszkańców tej części parafii oraz o urodzaje,
        b) we wtorek, 28 maja procesja błagalna o godz. 17.20 od krzyża misyjnego przy kościele. Zapraszamy parafian z Centrum, oraz wszystkich pracowników i pracodawców na procesję i  Msze św. o godz. 18.00 z modlitwą w ich intencji i o uświęcenie ludzkiej pracy,
        c) w środę, 29 maja procesja błagalna wyruszy od krzyża na Pierwogórze o godz. 17.00. Zapraszamy mieszkańców Koleb. Msza św. o godz. 18.00 za mieszkańców Koleb, oraz za głodujących.

3.      W środę, 29 maja wspominamy w liturgii św. Urszule Ledóchowską, dziewicę, patronkę misji świętych.

4.      W czwartek, 30  maja wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji.

5.     W piątek, 31 maja święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy nabożeństwa majowe. Rozpoczynamy równocześnie nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6.      W sobotę, 1 czerwca wspomnienie św. Justyna, męczennika. Z racji pierwszej soboty odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Godzinki ku czci Matki Bożej o godz. 6.10, a nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny połączone z różańcem i  litanią do Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 17.00.

7.      W sobotę, 1 czerwca obchodzony jest Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzymy dużo miłości, dziecięcej radości na każdy dzień. Dla wszystkich dzieci z naszej parafii przygotowujemy festyn z zabawami i nagrodami w dniu 15 czerwca.

8.      Składamy gorące podziękowania za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 7410 zł. Środki te gromadzimy na remont zakrystii i salki ministranckiej. Dziękujemy również wspólnocie Damaszek i Magnalia Dei za zorganizowanie i przyjęcie o. Jose Maniparambil, misjonarza z Indii w naszej parafii.

9.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”„ Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.

10.    Niech Maryja najlepsza Matka i wzór wszystkich matek wyprasza naszym mamom wiele łask, wszystkie dzieci otacza swym płaszczem opieki, a  wszystkim parafianom wyprasza błogosławieństwo Boże na  nadchodzący tydzień.