Ogłoszenia – 2.06.2019r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1.      Dziś przypada niedziela adoracyjna i liturgiczna uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominamy moment, kiedy Chrystus wstępując do chwały nieba otwiera nam drogę do domu Ojca.

2.      W Skoczowie odbywają się główne uroczystości ku czci patrona naszej diecezji św. Jana Sarkandra.

3.      W poniedziałek, 3 czerwca w liturgii wspominamy św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

4.      W środę, 5 czerwca przed Mszą św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań. Na Mszę św. zapraszamy małżeństwa, które zawarły sakramentalny związek małżeński w miesiącu czerwcu.

5.      W czwartek, 6 czerwca z racji pierwszego czwartku miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi. Zapraszamy szczególnie młodzież, która przyjęła bierzmowanie jak i tą, która przygotowuje się do bierzmowania. Na Mszę św. zapraszamy członków „Złotej Róży” różańcowej modlącej się za kapłanów.

6.      W piątek, 7 czerwca przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, które przyjęły w tym roku Pana Jezusa do swego serca, do praktykowania 9 pierwszych piątków ze spowiedzią i Komunią św. Zachęcamy do spowiedzi wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych.

7.      W sobotę, 8 czerwca o godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Patronki Apostolstwa Dobrej Śmierci z koronka do siedmiu boleści Matki Bożej. Na nabożeństwo i Mszę św. zapraszamy wszystkich członków ADŚ oraz rodziny, które w tym roku pochowały bliskie osoby.

8.      W sobotę, 8 czerwca w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego w kaplicy za mostem o godz. 20.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne. Po odśpiewaniu apelu Jasnogórskiego wyruszymy procesjonalnie pod krzyż papieski, by o godz. 21.00 sprawować Msze św. Po Mszy przy ognisku wspólne świętowanie.

9.      W sobotę, 8 czerwca o godz. 14.00 spotkanie Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego.

10.    W przyszłą niedzielę, 9 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu w 130 miastach Polski organizowany będzie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „ Nie pozwól na demoralizację najmłodszych”. W Żywcu marsz rozpocznie się po Mszy św. w konkatedrze o godz. 12.30. Marsz przejdzie ulicami Żywca w stronę amfiteatru, gdzie przewidziany jest piknik rodzinny. Zapraszamy wszystkie rodziny, którym zależy na dobru duchowym swoich dzieci.

11.    Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy wieczornej.

12.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.