Ogłoszenia – 9.06.2019r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1.      Dziś przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii okres wielkanocny.

2.      Dziś w Żywcu odbywa się trzeci Marsz dla Życia i Rodziny, Marsz rozpocznie się uroczystą Mszą św., której będzie przewodniczył bp Piotr Greger o 12.30 w konkatedrze. Następnie nastąpi przemarsz do Amfiteatru pod Grojcem wszystkich uczestników. Na zakończenie o godzinie rozpocznie się 17.00 wieczór uwielbienia.

3.      W poniedziałek, 10 czerwca w liturgii obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych. W naszej diecezji główne uroczystości odbędą się w sanktuarium Matki Bożej w Hałcnowie. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez wspólnotę „Magnalia Dei”.

4.      We wtorek, 11 czerwca w liturgii wspominamy św. Barnabę, apostoła. Po Mszy wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

5.      W środę, 12 czerwca przed Mszą św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań. Po Mszy wieczornej spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej.

6.      W czwartek, 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W Rychwałdzie kolejne nabożeństwo fatimskie. Początek o godz. 18.00. Z parafii wyrusza autokar dla pielgrzymów o godz. 16.45 od przejazdu kolejowego. Będzie zatrzymywał się na przystankach MZK przy ul. Sporyskiej, Isep i Kopernika.

7.      W piątek, 14 czerwca wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika z niemieckiego obozu koncentracyjnego w Dachau.

8.      W sobotę, 15 czerwca o godz. 9.00 Turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży na boisku za mostem sporyskim. Głównym organizatorem jest OSP Sporysz, przy współudziale Akcja Katolicka. Przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży.

9.      W przyszłą niedzielę, 16 czerwca uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 11.00 swoje Msze prymicyjną odprawi ks. Piotr Iwanek, wywodzący się z naszej parafii.

10.    Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy wieczornej. 11.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny” z płytą z pierwszej pielgrzymki do Polski papieża Jana Pawła II, „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.