Ogłoszenia – 16.06.2019r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1.      Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Bóg objawia się w osobie Ojca, który jest naszym Stworzycielem i źródłem życia. Objawia się w osobie Syna, w którym stał się Człowiekiem, naszym Brata, abyśmy doświadczyli Jego miłości. Objawia się i w osobie Ducha Św., by doprowadzić nas do pełnego poznania Boga, daje nam siłę i odwagę do życia, wzbudza i podtrzymuje życie wewnętrzne.

2.      W poniedziałek, 17 czerwca w liturgii wspominamy św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

3.      W środę, 19 czerwca zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza św. dla wszystkich dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców o godz. 8.00. Bardzo prosimy rodziców, dziadków o przybycie razem z dziećmi na Mszę św. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego w poniedziałek i wtorek od godz. 17.30.

4.      W czwartek, 13 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa zwane Bożym Ciałem. Jest to święto nakazane. Msze św. jak w każdą niedziele. Na Msze św. o godz. 11.00 z procesją do czterech ołtarzy zapraszamy wszystkich parafian i gości. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, ministrantów, lektorów, Asystę Żywiecką, Koło Gospodyń, OSP Sporysz. Procesja przejdzie ul. ks. P. Skargi, ks. Zdzisława Dzidka, Reymonta, Kopernika. Prosimy mieszkańców tych ulic o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie trasy procesji. Wszystkich parafian prosimy o udekorowanie domu, niezależnie od miejsca zamieszkania, gdyż jest to szczególne święto, gdy Bóg przychodzi do naszych domów, a dla nas jest to zewnętrzny wyraz wiary. Przez cały tydzień po Mszy wieczornej będzie procesja wokół kościoła, na którą wszystkich zapraszamy.

5.      W piątek, 21 czerwca wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. W tym dniu oddajemy szczególną cześć Bożemu Miłosierdziu, z racji trzeciego piątku miesiąca. Nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.45. Msza św. o godz. 18.00 z modlitwą o uzdrowienia duchowe i fizyczne.

6.      Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy wieczornej.

7.      Składamy gorące podziękowania OSP Sporysz za zorganizowanie w sobotę, 15 czerwca przy współudziale Akcji Katolickiej turnieju piłkarskiego dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Dziękujemy również za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Wpisuje się ona w szereg inicjatyw organizowanych dla dzieci i młodzieży wyjeżdżających na wakacje. Szczególne wsparcie będzie dla dzieci z najbiedniejszych rodzin.

8.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny” „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.