Ogłoszenia – 23.06.2019r.

XII Niedziele Zwykła

1.         Dziś we wszystkich kościołach kaplicach naszej Ojczyzny po Mszach św. będą zanoszone modlitwy ekspiacyjne za sprofanowanie w ostatnim czasie rzeczy najświętszych dla ludzi wierzących jaki są obraz Matki Bożej i sprawowana Eucharystia.

2.         W poniedziałek, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia św. Jan Chrzciciela. W Przyłękowie czuwanie modlitewne o godz. 18.00. Wyjazd autokaru dla pielgrzymów od przejazdu kolejowego o godz. 16.30.

3.         Trwa oktawa Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół kościoła po Mszy wieczornej. Do udziału w tych nabożeństwach z indywidualnym błogosławieństwem zapraszamy:
a) w poniedziałek – wszystkie mamy w wstanie błogosławionym, oraz rodziców z maleńkimi dziećmi,
b) we wtorek – wszystkie dzieci szkolne, młodzież szkolną,
c) w środę – wszystkie pary małżeńskie, wdowy i wdowców

4.         W czwartek, 27 czerwca-  zakończenie oktawy Bożego Ciała z poświęceniem wianków i ziół. Na zakończenie dzieci otrzymają słodkie upominki za udział w nabożeństwach eucharystycznych i odpuście.  Jest to również odpust parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.         W piątek, 28 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy wieczornej procesja eucharystyczna i akt oddania parafii Sercu Jezusowemu. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

6.         W sobotę, 29 czerwca – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
W czasie wieczornej Mszy św. pożegnanie i podziękowanie za prace duszpasterską w parafii ks. Kazimierza Walusiaka, obecnie proboszcza w Zamarskach koło Cieszyna.

7.         Składamy gorące podziękowania wszystkim zaangażowanym i uczestniczącym w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i dekoracje na trasie procesji. Dziękujemy dzieciom I Komunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Asyście Żywieckiej, Kołu Gospodyń, panom niosącym feretrony, panom niosącym baldachim i chorągwie, OSP Sporysz za obecność i zabezpieczenie trasy, oraz panu kościelnemu i organiście. Dziękujemy za zeszłotygodniową składkę inwestycyjna. Zebrano 7 710 zł. Niech dobry Bóg hojnie wszystkim stokrotnie wynagrodzi.

8.         Z parafii jest organizowana pielgrzymka na Jasną Górę w niedziele 14 lipca. Zapisy w zakrystii u organizatora Koła Przyjaciół Radia Maryja.

9.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny” „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.

10.       Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask i opieki św. patronów, dzieciom, młodzieży szczęśliwych i bezpiecznych wakacji, wszystkim parafianom i gościom błogosławionego całego tygodnia.