Ogłoszenia – 14.07.2019r.

XV Niedziela Zwykła

1.         Liturgiczne obchody tygodnia:  
a) w poniedziałek, 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa doktora Kościoła,  
b) we wtorek, 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel,
c) w czwartek, 18 lipca – wspomnienia św. Szymona z Lipnicy, kapłana,
d) w sobotę, 20 lipca – wspomnienie bł. Czesława kapłana.

2.         W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o pisanie próśb i podziękowań za przyczyną Maryi.

3.         W czwartek przed Mszą wieczorną nowenna do Chrystusa Króla patrona naszej parafii i kościoła.

4.         W piątek, 19 lipca z racji trzeciego piątku miesiąca o godz. 17.45 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

5.         W sobotę, 20 lipca organizowana jest pielgrzymka do Czernej koło Krakowa, na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Bliższe informacje na plakacie w gablotce. Wyjazd autokaru od kościoła o godz. 7.15. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii.

6.         W przyszłą niedziele, 21 lipca po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców. Przy tej okazji będą zbierane ofiary na zakup pojazdów dla misjonarzy. Akcja 1 grosz za 1 km. od wielu lat przyczyniała się do zakupu wielu środków transportu dla misjonarzy.

7.         Przypominamy rodzicom wysyłającym dzieci na obozy i kolonie wakacyjne o przekazania na piśmie prośby do organizatora by umożliwił dzieciom i młodzieży uczestnictwo w praktykach religijnych. Również sami pamiętajmy wyjeżdżając na wakacje o uczestnictwie w niedzielnej i świątecznej Mszy św.

8.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny” „Niedziela”, „Źródło”, „Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.

9.         Życzymy wszystkim parafianom i gościom błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.