Ogłoszenia – 21.07.2019r.

XVI Niedziela Zwykła

1. W dniach 21-28 lipca obchodzony jest 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Po Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów i udzielone błogosławieństwo dla wszystkich uczestników ruchu. Przy tej okazji będą zbierane ofiary na zakup pojazdów dla misjonarzy.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny,
b) we wtorek, 23 lipca – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy,
c) w środę, 24 lipca – wspomnienie św. Kingi, dziewicy,
d) w czwartek, 25 lipca – święto św. Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców,
e) w piątek, 26 lipca – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

3. W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sanktuarium maryjnym w Przyłękowie kolejne czuwanie modlitewne. Z parafii organizowany jest wyjazd autokaru dla pielgrzymów. Wyjazd od przejazdu kolejowego o godz. 16.30. Będzie się zatrzymywał na przystankach MZK wzdłuż ulic Sporyskiej Isep i Kopernika w kierunku Świnnej.

4. W czwartek przed Mszą wieczorną nowenna do Chrystusa Króla patrona naszej parafii i kościoła.

5. Składamy gorące podziękowania za dzisiejszą składkę inwestycyjną. W okresie letnim wspomagamy finansowo dzieci i młodzież z biedniejszych rodzin w wakacyjnym wypoczynku, oraz przygotowujemy środki pomocy finansowej na jesień dla najbiedniejszych starszych ludzi.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów: „Gość Niedzielny” „Niedziela”, „Źródło”, „Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.

7. Kierowcom życzymy opieki św. Krzysztofa i bezpiecznego dotarcia do celu podróży. Solenizantkom i solenizantom wszelkich łaski przez przyczynę swoich patronów. Wszystkim parafianom i gościom błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.