Ogłoszenia – 28.07.2019r.

XVII Niedziela Zwykła

1.         Dziś w kościołach czytany jest apel biskupów Polski wzywający do abstynencji od alkoholu na miesiąc sierpień. Modlimy się za wszystkich zniewolonych alkoholizmem o uwolnienie, a dla rodzin alkoholików o siłę i głęboką wiarę w walce o każdego zniewolonego. W kaplicy Matki Bożej jest Parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania się do niej osób pragnących podjąć abstynencje od alkoholu.

2.         Liturgiczne wspomnienia tygodnia:
 a) w poniedziałek, 29 lipca – wspomnienie św. Marty,
 b) w środę, 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana,
 c) w czwartek, 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła,
 d) w piątek, 2 sierpnia – wspomnienie Matki Bożej Anielskiej, dzień odpustu Porcjunkuli, który wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe jego warunki.

3.         W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4.         W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
 a) w czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo adoracyjne „Godzina święta” i okazja do spowiedzi świętej,
 b) w piątek od godz. 17.00 spowiedź pierwszopiątkowa. Po Mszy rannej i wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. W kaplicy za mostem Msza św. o godz. 7.30,
 c) w sobotę o godz. 6.10 Godzinki ku czci Matki Bożej. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Nabożeństwo różańcowe do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00.

5.         Składamy gorące podziękowania za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 6.560 zł. Dziękujemy również za ofiary składane przy okazji poświęcenia samochodów. Zebrane ofiary w kwocie 3.120 zł zostały przekazane na zakup środków transportu dla misjonarzy.

6.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny” „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.

7.         Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia, a parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.