Ogłoszenia – 4.08.2019r.

XVIII Niedziela Zwykła

1.         Dziś niedziela adoracyjna. Na zakończenie każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą w intencji trzeźwości naszego narodu. Na cmentarzu żywieckim odpust ku czci Przemienienia Pańskiego.

2.         Liturgiczne wspomnienia tygodnia:
   a)   we wtorek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego,
   b)   w czwartek, 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, kapłana,
   c)   w piątek, 9 sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,
   d)   w sobotę, 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

3.         We wtorek z bazyliki Matki Bożej Hałcnowskiej wyrusza piesza diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę. Zakończenie pielgrzymki na wałach jasnogórskich Mszą św. o godz. 13.30 w niedzielę 11 sierpnia.

4.         W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.         W czwartek przed Mszą wieczorną nowenna do Chrystusa Króla patrona naszej parafii i kościoła.

6.         W kaplicy Matki Bożej jest wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania swej deklaracji abstynenckiej od alkoholu przynajmniej na miesiąc sierpień.

7.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów: „Gość Niedzielny” „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.

8.         Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.