Ogłoszenia – 11.08.2019 r.

XIX Niedziela Zwykła

1.         Trwa miesiąc sierpień , miesiąc trzeźwości i abstynencji od alkoholu w intencjach osób podejmujących starania wychodzenia z nałogu alkoholowego, o trzeźwość młodzieży, za rodziny osób zniewolonych alkoholem. W kaplicy Matki Bożej jest wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania swej deklaracji abstynenckiej.

2.         We wtorek, 13 sierpnia wspomnienie Matki Bożej Kalwaryjskiej. Modlitwą wspieramy w duszpasterskiej posłudze ojców Bernardynów, wśród których są dwaj nasi rodacy o. Józef Kachel i brat zakonny Wawrzyniec Smyrdek.

3.         We wtorek, 13 sierpnia w Rychwałdzie o godz. 18.00 rozpoczęcie nabożeństwa fatimskiego.

4.         W środę, 14 sierpnia przypada uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, zakonnika i męczennika z obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, głównego patrona naszej diecezji. Uroczysta Msza św. w Oświęcimiu przy bloku śmierci o godz. 10.30 pod przewodnictwem ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Modlimy się w intencji całej diecezji, oraz polecamy Panu Bogu biskupów, kapłanów, diakonów oraz ich duszpasterską posługę.

5.         W czwartek, 15 sierpnia obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwane świętem Matki Bożej Zielnej. Po Mszach św. poświęcenie kwiatów, ziół i owoców. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. jak w każdą niedziele. W Polsce w tym dniu obchodzone jest święto Wojska Polskiego, na pamiątkę cudu nad Wisłą z walce z Bolszewikami w 1920 r.

6.         W piątek, 16 sierpnia czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca. O godz. 17.45 nabożeństwo i koronka do Bożego Miłosierdzia.

7.         Tegoroczne dziękczynienie za zbiory tzw. Msza dożynkowa w naszej parafii będzie sprawowana 25 sierpnia o godz. 11.00. Zapraszamy Koło Gospodyń do przygotowania wieńca dożynkowego, a wszystkich rolników, działkowiczów i parafian oraz gości do wspólnego świętowania.

8.         Przy parafii konkatedralnej w Żywcu trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Pierwsza grupa wyrusza 23 sierpnia z Żywca, druga grupa 26 sierpnia z Myszkowa a trzecia grupa autokarowa 29 sierpnia z parafii. Zapisy na pielgrzymkę autokarową w zakrystii.

9.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny” „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.

10.       Wszystkim parafian i gości zawierzamy wstawiennictwu Matki Bożej Wniebowziętej.