Ogłoszenia – 18.08.2019 r.

XX Niedziela Zwykła

1.         Decyzją ks. bp. ordynariusza Romana Pindla, ks. wikariusz Adrian Trzopek został skierowany do pracy duszpasterskiej w Cieszynie Pastwiskach w parafii Opatrzności Bożej. Dziękując ks. Adrianowi za czteroletnią posługę duszpasterską w naszej parafii życzymy obfitości Bożych darów na nowej palcówce.

2.         Liturgiczne obchody tygodnia:
            a)  we wtorek, 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,
            b)  w środę, 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża,
            c)  w czwartek, 22 sierpnia – wspomnienie NMP królowej,
            d)  w piątek, 23 sierpnia – wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy,
            e)  w sobotę, 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, apostoła.

3.         W środę przed Mszą wieczorna nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań za wstawiennictwem Matki Bożej.

4.         Z środy na czwartek na Jasnej Górze nocne czuwanie członków wspólnoty Matki Bożej Szkaplerznej, oraz wszystkich chętnych z parafii żywieckich. Wspólny wyjazd autokarem o godz. 16.20 od naszego kościoła parafialnego.

5.         W czwartek przed Mszą wieczorną do Chrystusa Króla patrona parafii i kościoła.

6.         W sobotę w sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia wiernych w Przyłękowie czuwanie modlitewne. Początek nabożeństwa o godz. 18.00.

7.         W przyszłą niedzielę powitamy w naszej parafii nowych wikariuszy; ks. Marcina Lisickiego i ks. Macieja Stoły.

8.         W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza dożynkowa za tegoroczne zbiory. Zapraszamy Koło Gospodyń do przygotowania wieńca dożynkowego i wszystkich rolników, działkowiczów, parafian oraz gości do wspólnego świętowania.

9.         W piątek, 23 sierpnia wyrusza pierwsza grupa żywieckiej pielgrzymki na Jasną Górą, z Żywca, druga grupa wyrusza 26 sierpnia z Myszkowa, a trzecia grupa autokarowa wyruszy 29 sierpnia o godz. 5.30 spod naszego kościoła. Zapisy na II autokar trwają w zakrystii.

10.       Składamy gorące podziękowanie za dzisiejszą składkę inwestycyjną.

11.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.

12.       W zakrystii jest do nabycia płyta CD z pieśniami i modlitwą uwielbienia nagraną przez parafialna modlitewno-ewangelizacyjną wspólnotę Damaszek.

13.       Wszystkim parafian i gości życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.