Ogłoszenia – 25.08.2019 r.

XXI Niedziela Zwykła

1.         Dziś w naszej parafii witamy nowych księży wikariuszy; ks. Marcina Lisickiego, mającego 19 lat kapłaństwa i pochodzącego w Węgierskiej Górki, oraz ks. Macieja Stoły, neoprezbitera, pochodzącego z Kończyc Wielkich. Księżom życzymy błogosławieństwa Bożego i owocnej pracy.

2.         Dziś w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy święto dziękczynienia za tegoroczne płody ziemi, urodzaj sadów i ogródków. Msza dożynkowa z poczęstunkiem i zabawą o godz. 11.00.

3.         Dziś w kościele o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe do Matki Bożej Królowej Pokoju.

4.         Liturgiczne obchody tygodnia:
            a) w poniedziałek, 26 sierpnia – uroczystość najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej,
            b) we wtorek, 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki,
            c) w środę, 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna bp. i doktora Kościoła,
            d) w czwartek, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

5.         W środę przed Mszą wieczorna nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań za wstawiennictwem Matki Bożej.

6.         W czwartek o godz. 5.30 wyrusza od kościoła autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Po drodze nawiedzimy; sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie i Gidlach, oraz sanktuarium św. Anny. Wspólna Msza św. w kaplicy Jasnogórskiej dla wszystkich grup pątników o godz. 13.00. Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich o godz. 15.30. Powrót do domu ok. godz. 21.00. Są jeszcze wolne miejsca w trzecim autokarze. Chętnych zapraszamy do zapisywania się na listę w zakrystii.

7.         Składamy gorące podziękowanie za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 6 650 zł. Składamy gorące podziękowania za przyniesione płody rolne dla najbiedniejszych starszych parafian. Można jeszcze przez najbliższy tydzień składać produkty żywnościowe o przedłużonym terminie ważności czy też płody rolne pod figurą św. Józefa w kościele.

8.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.

9.         W zakrystii jest do nabycia płyta CD z pieśniami i modlitwą uwielbienia nagraną przez parafialna modlitewno-ewangelizacyjną wspólnotę Damaszek.

10.       Na dzień dożynkowego dziękczynienia i cały nadchodzący tydzień parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Częstochowskiej.