Ogłoszenia – 1.09.2019 r.

XXII Niedziela Zwykła

1.         Dziś pierwsza niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna. W modlitwie polecamy Panu Bogu sprawę pokoju na całym święcie. Dziś przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. W Cieszynie odbywają się główne uroczystości ku czci św. Melchiora Grodzickiego, współpatrona naszej diecezji

2.         W poniedziałek rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców oraz rodziców.

3.         W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań za przyczyną NMP. Na Mszę wieczorną zapraszamy wszystkie małżeństwa, które zawarły związek małżeński w miesiącu wrześniu.

4.         W pierwszy czwartek nabożeństwo eucharystyczne Godzina Święta i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Zapraszamy do spowiedzi młodzież kl. VII i VIII oraz młodzież szkół średnich.

5.         W pierwszy piątek miesiąca spowiedź dla dzieci i dorosłych od godz. 17.00. Pamiętajmy, że istotą pierwszych piątków miesiąca jest Komunia św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusa, nie tylko spowiedź św.

6.         W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 6.10 godzinki ku czci Matki Bożej. Od godz. 8.00 odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7.         W przyszłą niedziele na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich pierwszoklasistów z tornistrami. Będzie poświęcenie tornistrów, przyborów szkolnych i błogosławieństwo dla dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego.

8.         W przyszłą niedziele przybędzie do nas misjonarz z czarnej Afryki z Ugandy o. Deogratias Nguonzi ze Zgromadzenia Ojców Kombonianów. Będzie głosił nam Słowo Boże, dzieląc się swoją wiarą. Po każdej Mszy św. będzie okazja, by wesprzeć dzieła misyjne o. Deogratias nabywając różańce misyjne, kalendarze czy inne czasopisma misyjne.

9.         Organizowana jest też diecezjalna pielgrzymka na uroczystości św. Melchiora do Koszyc w dniu 12 października br. Bliższe informacje na plakacie z gablotce. Zapisy w zakrystii.

10.       Po wakacyjnej przerwie zapraszamy dzieci do naszej świetlicy parafialnej. Spotkania w każdy wtorek od godz. 16.00. Zachęcamy też dorosłych do wolontariatu, jak również sponsorów do ofiarności na rzecz świetlicy. Zapraszamy również młodzież na spotkania grup formacyjnych. Spotkania odbywają się w piątki po Mszy wieczornej.

11.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.

12.       Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom Życzymy światła Ducha Św. w rozpoczynającym się roku szkolnym, a wszystkim parafianom i gościom obfitości łask Bożych na codziennych drogach życia i pracy.