Ogłoszenia – 8.09.2019 r.

XXIII Niedziela Zwykła

1.         Od 4 do 10 września papież Franciszek odbywa swoją trzecia apostolska podróż do krajów Afryki. My dziś w parafii gościmy misjonarza z czarnej Afryki z Ugandy o. Deogratias Nguonzi ze Zgromadzenia Ojców Kombonianów. Głosi Słowo Boże i dzieli się swoją wiarą. Po każdej Mszy św. będzie okazja, by wesprzeć dzieła misyjne o. Deogratias nabywając różańce misyjne, kalendarze czy inne czasopisma misyjne.

2.         W dniu dzisiejszym w parafii Chrystusa Króla w Chybiu odbywają się diecezjalne dożynki pod przewodnictwem bp. ordynariusza Romana Pindla.

3.         W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej na plebanii.

4.         W czwartek w liturgii kościoła wspominamy Najświętsze Imię Maryi. Przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona parafii i kościoła.

5.         W piątek w liturgii kościoła wspominamy św. Jan Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. W Rychwałdzie kolejne nabożeństwo fatimskie. Początek o godz. 18.00. Wyjazd autokaru dla pielgrzymów od przejazdu kolejowego o godz. 16.45.

6.         W sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Do południa w Amfiteatrze pod Grojcem inauguracja roku duszpasterskiego dzieci i młodzieży z całej diecezji pod przewodnictwem bp. ordynariusza Romana Pindla.

7.         W sobotę w naszym kościele spotkanie członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 17.30 koronka do 7 boleści Matki Bożej. O godz. 18.00 Msza św. w intencji członków ADŚ oraz zmarłych z naszych rodzin w 2019r. Zapraszamy do udziału w tej Mszy św. także członów rodziny zmarłych.

8.         W sobotę na terenie całej naszej Ojczyzny odbywają się akcje modlitewne „Polska pod Krzyżem”. Parafia nasza wraz z pozostałymi parafiami żywieckimi łączy się w modlitwie i wyznaniu wiarę gromadząc się pod Krzyżem Papieskim na Grojcu. Uroczystości rozpocznie Msza św. o godz. 19.15 w kaplicy za mostem. Następnie odprawiona zostanie Droga Krzyżowa na Grojec, by o godz. 21.00 zaśpiewać apel i wyznać wiarę. Zabierzmy ze sobą krzyże czy krzyżyki oraz latarki.

9.         W przyszłą niedziele w kaplicy za mostem odpust ku czci Podwyższenia Krzyża świętego. Mszę św. o godz. 11.00 celebrowana przez ks. Piotra Jarosza z żywieckiej konkatedry. Po Mszy św. festyn parafialny przy dziękach muzyki góralskiej.

10.       Zapraszamy dzieci do naszej świetlicy parafialnej. Spotkania w każdy wtorek od godz. 16.00. Zachęcamy też dorosłych do wolontariatu, jak również sponsorów do ofiarności na rzecz świetlicy. Zapraszamy dzieci do wspólnoty „Dzieci Bożych”, a młodzież do grupy formacyjnej „Jestem”.

11.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny, „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.

12.       Wszystkim życzymy obfitości łask Bożych na dzisiejszą niedzielę i cały tydzień nauki i pracy.