Ogłoszenia – 15.09.2019 r.

XXIV Niedziela Zwykła

1.         W naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci Podwyższenia Krzyża. Msza św. o godz. 11.00 celebrowana przez ks. Piotra Jarosza z żywieckiej konkatedry. Po Mszy św. festyn parafialny przy dziękach muzyki góralskiej od godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego, popołudniowego świętowania na boisko OSP Sporysz za mostem sporyskim.

2.         W dniu dzisiejszym rozpoczyna się IX Tydzień Wychowania pod hasłem „ Nauczycielu gdzie mieszkasz”. Zaplanowane są spotkania formacyjno- modlitewnie dla dzieci, młodzieży, rodziców i wszystkich parafian.

3.         W poniedziałek, 16 września na Mszę wieczorną zapraszamy katechetów. O godz. 19.00 spotkanie informacyjno-formacyjne katechetów na plebanii. W liturgii wspominamy świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

4.         We wtorek, 17 września na Mszę wieczorną zapraszamy seniorów. Będziemy modlić się o pokój. Jest to Dzień Sybiraka i 80 rocznica sowieckiej agresji na Polskę. Po Mszy wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w Domu Parafialnym.

5.         W środę, 18 września z racji święta św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży, patrona Polski. Zapraszamy na Mszę wieczorną wszystkie dzieci i młodzież z naszej parafii.

6.         W czwartek, 19 września na Mszę wieczorną zapraszamy wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św., oraz rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. konferencja i spotkanie informacyjne z odpowiedzialnymi za przygotowania do tych sakramentów

7.         W piątek, 20 września z racji trzeciego piątku miesiąca nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45. W tym dniu w liturgii wspominany świętych męczenników z Korei.

8.         W sobotę obchodzimy święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

9.         Dziękujemy za liczny udział parafian w sobotnim nabożeństwie modlitewnym „Polska pod Krzyżem”. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serca, w formie: płodów rolnych, przetworów spożywczych i przekazów finansowych. Pakiety żywnościowe zostały przez dostarczone 30 starszych schorowanych i najbiedniejszych parafianom. Dziękujemy również za dzisiejszą składkę inwestycyjną.

10.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.

11.       Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki swych patronów, dzieciom i młodzieży mądrych i odpowiedzialnych wychowawców, a całej parafii obfitości Bożego Miłosierdzia płynącego od Chrystusowego Krzyża z racji dzisiejszej uroczystości odpustowej.