Jubileusz 25 lecia

Jubileusz 25 lecia życia zakonnego
brata Wawrzyńca (Bogdana) Smyrdka
w Zakonie Bernardynów

Jubilat ze Sporysza

       Brat Wawrzyniec (Bogdan) Smyrdek OFM– jubilat, świętujący srebrny (25 lecie) jubileusz ślubów zakonnych (wieczystych), obecnie jest w Klasztorze Ojców Bernardynów w Leżajsku. Posługuje jako zakrystianin w bazylice pw. Zwiastowania NMP.

Życzenia z okazji jubileuszu zakonnego
Nie stanął przed Tobą Chrystus w szacie białej,
Nie wziął Cię za rękę by zaprowadzić do klasztornej celi,
A jednak, jednak wiedziałaś na pewno, że musisz iść.
I nic już nie było ważne.
Poszłaś po Jego śladach, bo tego chciał Bóg.

         Dziś już 25 lat mija od tamtej radosnej chwili. Już 25 lat na służbie Chrystusa i Jego Niepokalanej Matki. I choć droga wciąż pod górę, naznaczona często krzyżem i troską to jednak nie brakowało chwil radosnych i pełnych nadziei, bo przecież zawsze śladem Pana i w rękach dobrej Matki.

         Dziś wspominając razem z Tobą Czcigodny Bracie Jubilacie tamte lata, pragniemy Bogu wyśpiewać dziękczynne Te Deum  za Twoją posługę wśród ludzi w cieniu zakrystii ale zawsze najbliżej ołtarz. Za to, że jesteś nie tylko z pękiem kluczy jako pierwszy który otwiera kościół ale różańcem w dłoniach otwierającym ludzkie serca dla Boga,  z uśmiechem na twarzy, z dobrym słowem i miłością w sercu, taki zwyczajny i prosty jak brat.

          Dziś Tobie z serca życzymy; by dalsze lata życia upływały w zdrowiu i radości i niech nie zabraknie na Twojej drodze błogosławieństwa Bożego, światła Ducha świętego, bliskości Niepokalanej Matki oraz życzliwości dobrych ludzi.

         Niech Ci Pan błogosławi a my składamy na twoje ręce najpiękniejszym bukiet skromnej ale szczerej modlitwy.

Ks. Adam Hopciaś
proboszcz i cała parafia