Ogłoszenia – 22.09.2019 r.

XXV Niedziela Zwykła

1.         W dniu dzisiejszym w parafii przeżywamy jubileusz 25 lecia ślubów zakonnych naszego rodaka br. Wawrzyńca (Bogdana) Smyrdka z Zakonu Bernardynów. Uroczysta Msza św. jubileuszowa zostanie odprawiona przez ks. bp. Damiana Muskusa, biskupa pomocniczego z Krakowa o godz. 18.00.

2.         Dziś  Niedziela Środków Masowego Przekazu. Modlimy się za twórców mediów, by przekazywali rzetelną prawdę. W naszej diecezji rozpoczyna też dziś XVIII Tydzień z Ewangelią. Szczegółowy plan spotkań można znaleźć na stronie internetowej www.diecezja.bielsko.pl oraz na Facebooku @tydzienzewangelia.

3.         Liturgiczne obchody tygodnia:
     a)    w poniedziałek, 23 września – wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny,
     b)   we  wtorek, 24 września – święto Rocznicy poświecenia kościoła katedralnego w Bielsku Białej,
     c)  w  czwartek, 26 września – wspomnienia św. Kosmy i Damiana, męczenników,
     d)  w  piątek, 27 września – wspomnienia św. Wincentego a Paulo, kapłana,
     e)  w sobotę, 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

4.         We wtorek, 24 września w sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Przyłękowie czuwanie modlitewne. O godz. 18.00 procesja różańcowa, o godz. 19.00 Msza św. w intencjach pielgrzymów.

5.         W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania na kartkach próśb i podziękowań.

6.         W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona naszego kościoła i parafii.

7.         W sobotę zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. O godz. 10:00 Droga Krzyżowa „od Piłata”, a o godz. 12.30 Msza św. w bazylice.

8.         Dziękujemy organizatorom i sponsorom za przygotowanie i przeprowadzenie festynu parafialnego, a wszystkim parafianom za liczny udział i wspaniałą rodzinną atmosferę. W imieniu o. Deogratias ze Zgromadzenia Kombonianów, którego gościliśmy 8 września dziękujemy za dar na misje w kwocie 7 120 zł. Dziękujemy również za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 6 730 zł.

9.         Po wakacyjnej przerwie zapraszamy dzieci do świetlicy parafialnej „Radość”, a dorosłych do wolontariatu i sponsoringu. Młodzież zapraszamy na spotkania wspólnoty „Jestem” w piątki do salki w domu parafialnym. Dorosłych i starszych do wspólnot modlitewno-ewangelizacyjno-duszpasterskich. Pełna lista wspólnot i plany spotkań w gablotce parafialnej.

10.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.

11.       Wszystkim życzymy obfitości darów Bożych i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień nauki i pracy.