Ogłoszenia – 29.09.2019 r.

XXVI Niedziela Zwykła

1.         Przed nami Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Miesiąc, który zgodnie z pragnieniem Ojca Świętego ma stać się dla naszej parafii, wspólnot działających przy parafii i dla każdego ochrzczonego czasem odkrywania i odnawiania misyjnego powołania, czasem intensywniejszej troski o zbawienie każdego człowieka. Będziemy kontynuować nasze zaangażowanie misyjne przez zapraszanie do nas misjonarzy i składane ofiary do puszki pod chórem.

2.         Liturgiczne obchody tygodnia:
     a) w poniedziałek, 30 września – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,
     b) we wtorek, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,
     c) w środę, 2 października – wspomnienie św. Aniołów Stróżów,
     d) w piątek, 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, zakonnika,
     e) w sobotę, 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, apostołki Bożego Miłosierdzia.

3.         We wtorek 1, października rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe, które będą w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci będą otrzymywały obrazki nawiązujące do Matki Bożej Pompejańskiej. Prosimy rodziców i dziadków i podwożenie dzieci i młodzież na te nabożeństwa i uczestnictwo wraz z nimi.

4.         W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Mszę zapraszamy wszystkie pary małżeńskie, które zawarły sakramentalny związek małżeństwa w miesiącu październiku.

5.         W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Do spowiedzi zapraszamy szczególnie młodzież kl. VII, VIII, przygotowującą się do bierzmowania.

6.         W pierwszy piątek miesiąca w kaplicy za mostem Msza św. o godz. 7.00. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci i dorosłych od godz. 16.30.

7.         W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 6.10 godzinki ku czci Matki Bożej, wieczorem o godz. 17.00. procesję różańcową do pięciu ołtarzy wokół kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy Róże Różańcowe działające w naszej parafii.

8.         W przyszłą niedzielę, 6 października na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z kl. III i wszystkie inne dzieci będą miały poświęcenie różańców. Prosimy rodziców o zakup różańca dla dzieci.

9.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.

10.       Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tydzień.