Ogłoszenia – 6.10.2019 r.

XXVII Niedziela Zwykła

1.         Dziś pierwsza niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna.

2.         W poniedziałek, 7 października w liturgii Kościoła wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwą uwielbienia na którą zaprasza wspólnota Magnalia Dei.

3.         We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne Koła Przyjaciół Radia Maryja w domu parafialnym.

4.         W środę po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej na plebani.

5.         W czwartek na Mszę wieczorną zapraszamy  kandydatów do bierzmowania z kl. VIII. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa.

6.         W sobotę o godz. 14.00 Msza św. i spotkanie Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkich członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Istotą przynależności jest wspólna modlitwa i udział we Mszach św. Zapraszamy również na Mszę wieczorną rodziny zmarłych parafian w 2019 r. W ich intencji będzie sprawowana Msza św.

7.         W przyszłą niedzielę, 13 października będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. Do puszek przed kościołem będą zbierane ofiary na fundusz stypendialny dla chrześcijańskiej młodzieży z ubogich rodzin. Na Mszy św. o godz. 11.00 będzie grała Żywiecka Orkiestra Dęta pod batuta Szymona Piątka. Wystąpią w strojach żywieckich. Jest to forma podziękowania muzyków za wsparcie finansowe parafian w zakupie strojów żywieckich. Po Mszy przed kościołem koncert i pokazy musztry.

8.         Dziękujemy wszystkim wspólnotom Róż Różańcowych za przygotowanie ołtarzy i procesji różańcowej. Zachęcamy do nabożeństw różańcowych całymi rodzinami. Codziennie o godz. 17.30 gromadzimy się w kościele by rozważać i modlić się z poszczególnymi grupami dzieci młodzieży i dorosłych. Dzieci otrzymują obrazki Matki Bożej Pompejańskiej.

9.         Przed kościołem młodzież z naszej parafii ze wspólnoty „Jestem” po Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00 zachęca do nabywania własnoręcznie zrobionych różańców. Dochód przeznaczy na swą działalność formacyjną.

10.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.

11.       Wszystkim życzymy opieki Matki Bożej Różańcowej i błogosławionej niedzieli, oraz całego tydzień.