Ogłoszenia – 13.10.2019 r.

XXVIII Niedziela Zwykła

1.         Dziś w Kościele w Polsce przeżywamy XIX Dzień Papieski. Przed kościołem młodzi będą zbierać ofiary na fundusz stypendialny dla najzdolniejszej młodzieży chrześcijańskiej z ubogich rodzin. W ramach świętowania Dnia papieskiego na Mszy św. o godz. 11.00 wystąpi Żywiecka Miejska Orkiestra Dęta. Po Mszy św. będzie koncert przed kościołem.

2.         W poniedziałek, 14 października wspomnienie św. Małgorzata Maria Alacogue, dziewicę, apostołka Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to również Dzień Edukacji Narodowej- Dzień Nauczyciela. Wszystkim pedagogom, wychowawcom pracownikom szkoły składamy najlepsze życzenia dziękując zarazem za trud wychowania i przekazywania dzieciom i młodzieży wartości chrześcijańskich.

3.         We wtorek, 15 października wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to Międzynarodowy Dzień Niewidomych.

4.         W środę, 16 października wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, 41 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

5.         W czwartek, 17 października wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Na Mszę wieczorną zapraszamy wszystkich lekarzy i służbę medyczną, wszystkich zarówno czynnych pracowników służby zdrowia jak i emerytów. Po Mszy św. spotkanie przy stole na plebani. Po Mszy św. również spotkanie w kościele dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII. Obecność obowiązkowa.

6.         W piątek, 18 października święto św. Łukasza, ewangelisty. Z racji III piątku miesiąca nabożeństwo z Koronką do Bożego Miłosierdzia będzie po Mszy św.
            Wspomnienie św. Łukasza jest dniem patronalnym służby zdrowia. Dziękując wszystkim pracownikom za ich posługę wobec chorych i cierpiących modlimy się o potrzebne łaski dla nich oraz o jak najszybsze otwarcie nowego szpitala na Polach Lisickich.
            W tym dniu również imieniny obchodzi nasz pan organista Łukasz Mieszczak. Dziękując mu za posługę śpiewu liturgicznego w parafii składamy najlepsze życzenia.

7.         W przyszłą niedzielę, 20 października będziemy obchodzić Dzień Misyjny. Będzie to również niedziela inwestycyjna. Zebrane środki przeznaczymy na zakup oleju opałowego oraz pomoc głodującym dzieciom z Tanzanii oraz na budującą się kaplicę św. Andrzeja w Tanzanii, gdzie pracował śp. ks. Andrzej Urbański Salwatorianin.

8.         Zachęcamy do nabożeństw różańcowych całymi rodzinami. Codziennie o godz. 17.30 gromadzimy się w kościele by rozważać i modlić się z poszczególnymi grupami dzieci młodzieży i dorosłych.

9.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.

10.       W zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. W intencji wypominanych w wypominkach rocznych modlić się będziemy w każdą niedziele przed Mszami o godz. 8.00 i 9.30 oraz w kaplicy o godz. 7.30. W intencji tych wypominanych będą odprawiane Msze św. w każdą pierwszą niedziele miesiąca o godz. 18.00. Za wypominanych w wypominkach jednorazowych modlić się będziemy odmawiając różaniec w listopadzie. Kartki na których można zapisywać zmarłych są w gazetce „Królowania” jak i na stoliku pod chórem.

11.       Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, a św. Jana Pawła II prosimy o wsparcie w mądrych wyborach parlamentarnych dla Polaków.