Ogłoszenia – 20.10.2019 r.

Niedziela Misyjna

1.         Dziś w Kościele rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: „ Ochrzczeni i posłani. Kościół Chrystusa z misją w świecie”. W ramach dzisiejszej składki inwestycyjnej znaczą część przeznaczymy na pomoc głodującym dzieciom z Tanzanii, oraz na budującą się kaplicę św. Andrzeja w Tanzanii, w miejscowości Sadanii nad Oceanem Indyjskim gdzie pracował śp. ks. Andrzej Urbański Salwatorianin. Część składki przeznaczymy na zakup oleju do ogrzewania kościoła i domu parafialnego.

2.         We wtorek, 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II papieża, Po Mszach św. modlitwa do św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii.

3.         W środę, 23 października wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa, pochodzącego z naszej diecezji z Wilamowic koło Bielska Białej.

4.         W czwartek, 24 października na Mszę wieczorną zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i rodziców młodzieży przygotowujących się do bierzmowania. Po Mszy św. konferencja dla rodziców na temat: „Rola modlitwy w wychowaniu dzieci i młodzieży i szczególna pomoc w rozwoju własnego życia duchowego”. Konferencje poprowadzi ks. Piotr Jarosz z konkatedry żywieckiej. Po konferencji sprawy organizacyjne.

5.         W piątek, 25 października o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe do Matki Bożej Królowej Pokoju.

6.         W przyszłą niedzielę, 27 października będziemy obchodzić uroczystość poświecenia naszego kościoła. Będziemy modlić się za budowniczych świątyni zarówno materialnej jak i duchowej.

7.         Zachęcamy do nabożeństw różańcowych całymi rodzinami. Codziennie o godz. 17.30 gromadzimy się w kościele by rozważać i modlić się z poszczególnymi grupami dzieci młodzieży i dorosłych.

8.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.

9.         W zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. W intencji wypominanych w wypominkach rocznych modlić się będziemy w każdą niedziele przed Mszami o godz. 8.00 i 9.30 oraz w kaplicy o godz. 7.30. W intencji tych wypominanych będą odprawiane Msze św. w każdą pierwszą niedziele miesiąca o godz. 18.00. Za wypominanych w wypominkach jednorazowych modlić się będziemy odmawiając różaniec w listopadzie. Kartki na których można zapisywać zmarłych są na stoliku pod chórem.

10.       Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.