Ogłoszenia – 27.10.2019 r.

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

1.         Dziś w ostatnią niedziele października przeżywamy uroczystość poświęcenia kościoła własnego. W modlitwach wspominamy wszystkich budowniczych tej świątyni z ks. kan. Zdzisławem Dzidkiem na czele. Czynimy wszystko, by ta zewnętrzna budowla była piękna, czysta i dostojna i służyła na chwałę Bogu i pożytkowi wszystkich parafian i gości. Przed nami jest jeszcze wiele prac i starań by świątynia była wspaniała i pełna rozmodlonych osób. Przy tej okazji składamy wszystkim darczyńcom i wszystkim zaangażowanym w życie parafii i kościoła gorące podziękowania za wsparcie i zrozumienie. Zapewnieniem o stałej naszej modlitwie za was i z wami.

2.         W poniedziałek, 28 października święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Modlitwą obejmujemy ks. bp. seniora Tadeusza Rakoczego i wszystkich solenizantów.

3.         Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowych o godz. 17.30. Jeżeli ktoś nie może być na nabożeństwach w kościele niech modli się sam lub z rodziną w domu.

4.         W piątek, 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 w kaplicy Przemienienia Pańskiego na żywieckim cmentarzu, w intencji wszystkich zmarłych parafian. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.         W sobotę, 2 października wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną z racji I soboty miesiąca od godz. 9.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z różańcem za zmarłych o godz. 17.00.
            W Oświęcimiu-Brzezińce tradycyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów o godz. 14.00.

6.         Odpust zupełny za dusze w czyśćcu ciepiące można zyskać w uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w instancji Ojca Świętego, przyjęcie łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii Świętej, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; w dniach od 1-8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Okazja do spowiedzi codziennie podczas nabożeństwa różańcowego i wieczornej Mszy św.

7.         W zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. W intencji wypominanych w wypominkach rocznych modlić się będziemy w każdą niedziele przed Mszami o godz. 8.00 i 9.30 oraz w kaplicy o godz. 7.30. W intencji tych wypominanych będą odprawiane Msze św. w każdą pierwszą niedziele miesiąca o godz. 18.00. Za wypominanych w wypominkach jednorazowych modlić się będziemy odmawiając różaniec w listopadzie. Kartki na których można zapisywać zmarłych są na stoliku pod chórem.

8.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny” z filmem pt. „Bernadetta – Cud w Lourdes” w cenie 6 zł, „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.

9.         Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.