Ogłoszenia – 3.11.2019 r.

XXXI Niedziele Zwykła

1.         Dziś niedziela adoracyjna. Dziś o godz. 17.30 różaniec za zmarłych, a o godz.18.00 comiesięczna wieczorna Msza św. za wszystkich zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych.

2.         Codziennie przez cały tydzień o godz. 17.30 odmawiać będziemy różaniec za zmarłych w wypominkach listopadowych. Do 8 listopada można zyskiwać odpusty zupełne za naszych zmarłych spełniając następujące warunki. Stan łaski uświecającej, Komunia św. modlitwa Ojcze nasz, Wierzę w Boga, modlitwa w intencji Ojca św. i nawiedzając cmentarz pomodlić za zmarłych.

3.         W poniedziałek, 4 listopada w liturgii kościoła wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

4.         W środę, 6 listopada na Mszę św. wieczorną zapraszamy wszystkie wdowy i wdowców. Będziemy się modlić w ich intencji oraz w intencji ich zmarłych współmałżonków.

5.         W czwartek, 7 listopada o godz. 17.00 nabożeństwo Eucharystyczne „Godzina Święta”. Na wieczornej Mszy św. wraz ze Złotą Różą Różańcową modlić się będziemy za wszystkich kapłanów całego świata i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6.         W sobotę, 9 listopada w liturgii kościoła obchodzić będziemy święto Rocznicy Poświecenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu i głową wszystkich kościołów świata. O godz. 14.00 Msza św. i spotkanie Świeckiej Rodziny Karmelitańskiej. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej z koronką do 7 Boleści Maki Bożej. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkich członków Apostolstwa Dobrej Śmierci jak również rodziny zmarłych w 2019 r. parafian.

7.         W przyszłą niedziele po Mszach św. przed kościołem do puszek będzie zbierana ofiara na pomoc w leczeniu ciężko chorego dziecka 14 miesięcznego Wojtusia. Jego skomplikowane leczenie wymaga wielkich nakładów a czas jest nieubłagalny. Zwracamy się w imieniu rodziców do wszystkich o dar serca dla Wojtusia.

8.         W dniu 7 listopada o godz. 10.00 w Sali Koncertowej przy Państwowej Szkoły Muzycznej w Żywcu odbędzie się Jubileuszowy XX Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek. Patronat nad koncertem objęła Akcja Katolicka żywieckich parafii oraz władze miasta Żywca i powiatu żywieckiego.

9.         Domowy Kościół zaprasza na film „Cienie Imperium” w kinie Janosik w dniu 24 listopada o godz. 14.00. Bilety w cenie 8 zł do nabycia w zakrystii.

10.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny” „Niedziela”, „Źródło” „Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.

11.       Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.