Ogłoszenia – 10.11.2019 r.

XXXII Niedziele Zwykła

1.         Dziś po Mszach św. przed kościołem do puszek będzie zbierana ofiara na pomoc w leczeniu ciężko chorego dziecka, 14 miesięcznego Wojtusia. Jego skomplikowane leczenie wymaga wielkich nakładów, a czas jest nieubłagalny. Zwracamy się w imieniu rodziców, wolontariuszy i przyjaciół do wszystkich, o dar serca dla Wojtusia.

2.         Liturgiczne obchody tygodnia:
            a)  w poniedziałek, 11 listopada- wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa
            b)  we wtorek, 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
            c)  w środę, 13 listopada – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna
            d)  w czwartek, 14 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej

3.         W poniedziałek, 11 listopada obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Modlić się będziemy w intencjach naszej Ojczyzny podczas Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00. Główne uroczystości w naszym mieście rozpocznie Msza św. o godz. 11.00 w żywieckiej katedrze.
            W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Marcin Lisicki, wikariusz naszej parafii. Składamy mu najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy.

4.         We wtorek, 12 listopada w całym Kościele obchodzony jest Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. W tym roku modlimy się za prześladowanych chrześcijan w Sudanie Południowym.

5.         W środę, 13 listopada przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami należy umieszczać w skarbonie pod figurą Matki Bożej.
            Po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej na plebani.

6.         W czwartek, 14 listopada przed Mszą wieczorna nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona naszej parafii i kościoła.
            Młodzież z klas VII i VIII przygotowująca się do bierzmowania, która miała spotkania formacyjne w czwartki, tym razem będzie miała wspólne spotkanie w piątek, 22 listopada o godz. 19.00 w ramach rekolekcji parafialnych przed odpustem.

7.         W piątek, 15 listopada z racji trzeciego piątku miesiąca nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45

8.         W przyszłą niedzielę, 17 listopada zbierana będzie składka inwestycyjna. Znaczną część z zebranych ofiar przeznaczymy zgodnie z życzeniem Ojca świętego Franciszka na pomoc Kościołowi prześladowanemu w Sudanie Południowym.

9.         W przyszłą niedzielę w parafii św. Floriana w Żywcu Zabłociu o godz. 15.00 Msza św. w intencji zmarłych podopiecznych i wolontariuszy Hospicjum Domowego św. s. Faustyny Kowalskiej.

10.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny” „Niedziela”, „Źródło” „ Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.

11.       Wszystkim solenizantom życzymy opieki świętych patronów, a wszystkim parafianom i gościom błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.