Ogłoszenia – 17.11.2019 r.

XXXIII Niedziele Zwykła

1.         Dziś III Światowy Dzień Ubogich, oraz Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

2.         W poniedziałek, 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki wielu ruchów młodzieżowych oraz tych, którzy podejmują życie w czystości.

3.         W środę, 20 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. Rozpoczęcie naszych rekolekcji parafialnych przed odpustem ku czci Chrystusa Króla.

4.         W czwartek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

5.         W piątek, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej, organistów i chórów kościelnych.

6.         W przyszłą niedzielę w parafii przeżywać będziemy uroczystość Odpustową ku czci Chrystusa Króla.

7.         Plan rekolekcji parafialnych:

ŚRODA – 20 listopada
                 19.00 – Nauka stanowa dla kobiet

CZWARTEK – 21 listopada
                  19.00 – Nauka stanowa dla mężczyzn

PIĄTEK – 22 listopada
                  18.00 – Msza z kazaniem
                  19.00 – Nauka stanowa dla młodzieży (kl. VII, VIII oraz szkól średnich)
                  21.00 – Apel Maryjny z podsumowaniem dnia

SOBOTA – 23 listopada – DZIEŃ SPOWIEDZI ŚW.
         godz.  7.30 – 18.00 – Adoracja w ciszy
                    7.30 –   9.00 – Spowiedź św.
                    9.00 – Msza z kazaniem i sakramentem chorych
                  10.30 – 11.00 Spowiedź św.
                  11.00 – Msza św. z kazaniem dla dzieci
                  15.30 – 18.00 Spowiedź św.
                  18.00 – Msza św. z kazaniem i błogosławieństwem rekolekcyjnym

Rekolekcje poprowadzi ks. Leszek Leś SDS, misjonarz z Wisły (były kustosz sanktuarium MB Wspomożycielki Wiernych w Przyłękowie.
Ofiary zbierane na tacę podczas Mszy św. w sobotę (23 listopada) przeznaczone będą zgodnie z wolą rekolekcjonisty na Ośrodek Rekolekcyjno-duszpasterski dla młodzieży i rodzin w Wiśle. Plan rekolekcji znajduje się w gablotce, na stronie internetowej parafii.

8.         Składamy gorące podziękowania za dar serca złożony zeszłej niedzieli do puszek dla ciężko chorego małego Wojtusia. Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Zgodnie z zapowiedzią, znaczną część z zebranych ofiar przeznaczymy według życzenia Ojca świętego, Franciszka na pomoc Kościołowi prześladowanemu w Sudanie Południowym. Drugą część przeznaczymy na pomoc finansową dla najbiedniejszych naszych starszych parafian w myśl dzisiejszego przesłania III Dnia Ubogich.

9.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny” „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.