Na góralską (beskidzką) nutę z charakterem Żywczaka

Bracia Golcowie z kapelanem myśliwych ks. Franciszkiem Wróblem

            Ks. Franciszek Wróbel, od 29 lat proboszcz parafii św. Jana Nepomucena w Pielgrzymce, oraz w kościołach filialnych; św. Szczepana w Wojcieszynie, św. Józefa Oblubieńca w Czaple (diecezja legnicka), społecznik, kapelan złotoryjskich myśliwych, twórca ośrodka „Grapa” w Nowych Łąkach.

            Ośrodek położony jest na leśnym wzgórzu Obora (295 m n.p.m.), otoczony 15-hektarowym lasem, z widokiem na powulkaniczny stożek Ostrzyca. Znajdziemy tam małą drewnianą kapliczkę dedykowaną św. Franciszkowi, obok której znajduje się drewniana rzeźba Chrystusa Frasobliwego. W Grapie jest wiele miejsca dla dzieci z placem zabaw, parkiem linowym i wielką huśtawką. Są także miejsca przeznaczone do grillowania. Największą atrakcją są zwierzęta. W zasięgu ręki są wszędobylskie króliki, daniele, jelenie, kozy, osiołki, baran kameruński, kury, koguty, pawie, kucyki, lamy. Z ośrodka mogą korzystać rodziny z dziećmi, osoby starsze, grupy szkolne. Czynny jest codziennie od poniedziałku do soboty w godz. 10-19 oraz w niedziele i święta w godz. 14-20. Można tu również zorganizować uroczystości rodzinne. Pod zadaszeniem jest do zagospodarowania 150 miejsc. Są też domki letniskowe dla 30 osób. Nad całością czuwają proboszcz ks. Franciszek Wróbel, pani Lucyna i rada parafialna wraz z wolontariuszami. Wypracowane dochody są przeznaczane na bieżącą działalność ośrodka oraz trwający remont zabytkowego kościoła w Pielgrzymce.


Życzenia dla rodaka
ks. Franciszka Wróbla
z okazji 40-lecia kapłaństwa

Z okazji 40 rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich,
pragniemy życzyć księdzu Franciszkowi dużo zdrowia
i sił na dalszą posługę duszpasterską,
Bożej miłości,
Matczynej opieki, ludzkiej dobroci, żelaznego zdrowia,
anielskiej cierpliwości i wytrwałości Hioba.

W takim dniu jak dzisiejszy, patrzymy na te wszystkie lata przez pryzmat daru kapłańskich dłoni i ust.
Dłoni udzielających sakramentów świętych, dłoni błogosławiących, dłoni otwarcie przyjmujących do wspólnoty parafialnej.

 Kapłańskich ust zatroskanych o prawdy Boże, o naukę religii, o duchowy i materialny kształt parafii,
Ust zatroskanych o chorych i cierpiących, potrzebujących wsparcia duchowego, Ust przebaczających.

Drogi Księże Jubilacie,

40 lat pracy kapłańskiej to przede wszystkim dowód wierności Chrystusowi.
Życzymy dalszej wierność Bogu, Kościołowi i kapłańskiej służbie.
Niech ta wierność prostą drogą zaprowadzi Cię do Chrystusa Króla i Jego Matki Maryi i pozwoli Ci się z Nimi spotkać.

Ks. Adam Hopciaś – proboszcz 
wraz z parafianami