Adwent

        Adwent – czas radosnego oczekiwania – ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego, w których czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego do nas – ludzi, a zarazem okresem, w którym naszą uwagę kierujemy na oczekiwanie drugiego przyjścia Chrystusa na końcu czasów.

         Z tych dwóch powodów okres Adwentu przedstawia się nam jako czas świętego i radosnego oczekiwania. Adwent dzieli się na dwie części, co znajduje odzwierciedlenie w modlitwach i czytaniach mszalnych. Pierwsza część jest do 16 grudnia, z akcentem eschatologicznym ( odniesienie do czasów końca życia na ziemi). Druga rozpoczyna się od 17 do 24 grudnia w której jest bezpośrednia mowa o czekaniu na narodziny Chrystusa – Mesjasza.

         W naszej, polskiej tradycji Adwentu szczególne miejsce zajmuje Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie – tzw. Roraty (od łacińskiej nazwy: ”Rorate coeli de super…” – niebiosa spuście rosę z nieba..).

         W naszym kościele parafialnym codziennie Roraty odprawiane są w dni powszednie (poniedziałek-piątek) o godz. 17.30. a w soboty i niedziele o godz. 6.30. Tegorocznym Roratom patronować będzie postać kardynała Wyszyńskiego którego beatyfikacja będzie w czerwcu 2020 r. w Warszawie.

Do udziału w tych roratach zapraszamy gorąco najmłodszych parafian wraz rodzicami i dziadkami.

x.AH