Ogłoszenia – 01.12.2019 r.

I Niedziela Adwentu

1.         Rozpoczynamy czas Adwentu, w którym Kościół nie tylko spogląda na pierwsze przyjście Jezusa w tajemnicy Narodzenia, ale uwaga skupiona jest także na powtórnym przyjściu na końcu czasów. Wyrazem zewnętrznego zaangażowania niech będzie udział we Mszy Roratniej. W dni powszednie Roraty o godz. 17.30, w sobotę i niedziele o godz. 6.30. Zapraszamy najmłodszych naszych parafian z lampionami, a starszych do towarzyszenia dzieciom w ich przeżywaniu Rorat.

2.         Liturgiczne obchody tygodnia:
            a) we wtorek, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana,
            b) w środę, 4 grudnia – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników,
            c) w piątek, 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, patrona dzieci. Na Mszy roratniej dzieci spotkają się ze św. Mikołajem, który przyniesie im prezenty.
            d) w sobotę, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

3.         W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 16.30 nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi św. Zapraszamy na nabożeństwo i Mszę św. szczególnie członków Złotej Róży Różańcowej, która obchodzi swój 1 rok istnienia. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30. W sobotę odwiedziny chorych w posługą sakramentalną od godz. 8.00. Wieczorem o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do udziału wszystkie Róże Różańcowe.

4.         W przyszłą niedzielę, 8 grudnia obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszę św. o godz. 9.30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z kl. VII i VIII. Otrzymają medaliki Matki Bożej, jako szczególny znak opieki Maryi nad nimi. Na godz. 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie z kl. III przygotowujące się do I Komunii św. Będą miały poświęcone i nałożone medaliki Matki Bożej. Również i dorośli będą mogli otrzymać takie medaliki.

5.         Bóg zapłać wszystkim za liczny udział w uroczystościach odpustowych ku czci Chrystusa Króla. Szczególne słowa wdzięczności wobec tak licznie zgromadzanych kapłanów i grup parafialnych. Bóg zapłać: Asyście Żywieckiej, strażakom z OSP Sporysz, Żywieckiej Orkiestrze Dętej, paniom niosącym feretrony, panom niosącym sztandary i baldachim, asyście liturgicznej, kościelnemu, organiście, rodzinie Rzeszowskich za ufundowanie kwiatów, rodzinie Bielewicz za piernikowe korony, Akcji Katolickiej, wspólnocie „Damaszek” i młodzieżowej wspólnocie „Jestem” za koncert uwielbienia. Bóg dobro nagradza i pomnaża.

6.         Od dzisiejszej niedzieli, członkowie Akcji Katolickiej będą rozprowadzać świece wigilijne, a p. organista i p. kościelny poświęcone opłatki. Zachęcamy do nabywania u nich świec i opłatków, a przez to wspierania inicjatyw duszpastersko-charytatywnych podejmowanych w naszej parafii.

7.         Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, którą można nabyć u ministrantów pod chórem.Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasze cotygodniowy numer „Królowanie”.

8.         Życzymy wszystkim, aby ten czas Adwentu przeżywany był w duchu radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa i nie został przysłonięty przez współczesne neony bożonarodzeniowe.