Zaproszenie do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania

ZANIM SIĘ SPOTKAM, UMYJĘ SOBIE RĘCE W POKUCIE”

Przed nami ostatni etap adwentu. Czas pomyśleć o przygotowaniu serca na jak najlepsze przyjęcie Boga w naszym sercu w czasie Bożego Narodzenia. Czas na spowiedź!!!

Żył sobie dobry, bogaty człowiek, który chciał zrobić coś dobrego dla innych. Spotkał bardzo biednego stolarza, który mieszkał w rozpadającym się domu. Zawezwał stolarza do siebie i zlecił mu wybudowanie domu.

„Chcę, żebyś mi zbudował wygodny, piękny, idealny wprost dom. Do budowy używaj najlepszych materiałów, zatrudnij najlepszych fachowców, nie żałuj pieniędzy”.

 I dał mu odpowiednią kwotę pieniędzy. Powiedział też; że wybiera się w kilkumiesięczną podróż i ma nadzieję, że dom będzie gotowy gdy wróci z podróży. Stolarz zrozumiał, że nadarzyła mu się, wyśmienita, okazja. Zakupił najtańsze materiały budowlane, wynajął marnych fachowców za najniższą cenę, widoczne wady budowlane ukrywał przy pomocy farby i oszczędzał, na czym się tylko dało.

Kiedy bogaty człowiek powrócił z podróży, stolarz wręczył mu klucze do zbudowanego domu i powiedział:

„Budowałem według twoich wskazówek i oto masz dom, jaki chciałeś”

„Bardzo się cieszę”

– powiedział bogaty człowiek i wręczając z powrotem klucze budowniczemu – dodał:

„Oto klucze od domu. Są twoje. Zleciłem ci budowę domu dla ciebie. Twoja rodzina i ty macie ten dom jako podarunek ode mnie”.

Wciągu następnych lat stolarz ciągle żałował, że oszukał sam siebie

„Oj, żebym to wiedział, że budowałem dom dla siebie”.

            Chrystus zaprosił mnie, abym budował dom, piękny, wymarzony dom wiecznego szczęścia w niebie. Chrystus daje mi wszystkie środki potrzebne do budowy tego domu. Daje wskazówki, swoje przykazania i nauczył zasad, w jaki sposób należy budować ten dom i jak kierować swoim życiem na ziemi.

W zbliżającym się błogosławionym czasie Chrystus znowu szuka miejsca w naszych sercach. Jako Dziecina doprasza się przyjęcia. Trzeba nasze serca odpowiednio przygotować.

Zdarza się czasem, że przyniosą człowiekowi i położą w zasięgu jego oczu i rąk rzecz bardzo cenną, bardzo piękną i czystą i powiedzą: weź. Przypatrz się, jakie to jest piękne. Wówczas człowiek patrzy na swoje ręce i mówi: Zaczekaj, najpierw umyję sobie ręce, bo mógłbym to zabrudzić.

Ten gest umycia rąk ubrudzonych przed dotknięciem rzeczy czystej i pięknej zachowuje swoją aktualność we wszystkich dziedzinach.

Zapraszam Was wszystkich, całą rodzinę parafialną począwszy od dzieci z kl. IV , młodzież, małżonków i rodziców a skończywszy na starcach do obmywania serc w czasie spowiedzi przedświątecznej i zbudowania z najszlachetniejszych naszych uczynków domu dla Boga, dla drugiego człowieka i dla siebie samego.

Plan spowiedzi całodziennej w naszej parafii
 w dniu 19 grudnia 2019 r:

godz.  8.00 –   9.30;
         10.00 – 11.30;
         15.30 – 16.30;
        17.00 – 18.00

Ks. Adam Hopciaś – proboszcz