Ogłoszenia – 15.12.2019 r.

III Niedziela Adwentu

1.         Trzecia Niedziela Adwentu zwana Niedzielą Radości. Pan jest blisko. Druga część Adwentu posiada wyraźny rys maryjny, a Maryją uczy nas prawdziwej radości ze spotkania z Bogiem. W zeszłą niedziele rozdano w naszej parafii ponad 1200 medalików Matki Bożej Niepokalanej tzw. „cudowny medalik”. Dziś w naszym kościele lokalnym rozpoczynamy Rok św. Jana Sarkandra – głównego patrona naszej diecezji.

2.         Zapraszamy wszystkich na Msze roratnie . W dni powszednie o godz. 17.30, w sobotę i niedziele o godz. 6.30. Zachęcamy najmłodszych naszych parafian do przynoszenia lampionów, a dorosłych do towarzyszenia dzieciom w ich spotkaniu z Panem Jezusem i Matką Najświętszą.

3.         W tym tygodniu (środa, czwartek, piątek) przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

4.         W czwartek, 19 grudnia w naszej parafii całodzienna spowiedź przed światami Bożego Narodzenia. Plan spowiedzi; od godz. 8.00-9.30; 10.00 do 11.30, oraz po południu od 15.30 do 17.30. Prosimy o skorzystanie w tym czasie ze spowiedzi w naszej parafii i nie odkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę, gdyż w następnych dniach kapłani będą spowiadać w sąsiednich parafiach. 21 i 23 grudnia w konkatedrze, 22 grudnia w Moszczanicy, 23 grudnia w Rychwałdzie.

5.         W piątek z racji trzeciego piątku miesiąca o godz. 17.15 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Msza św. roratnią z modlitwą o uzdrowienia duchowe i fizyczne. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6.         Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian z Komunią św. w sobotę, 21 grudnia od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszania ( oprócz tych, którzy co miesiąc korzystają z komunii św.) w zakrystii do piątku, 20 grudnia.

7.         Pod chórem członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają świece wigilijne, a p. organista i p. kościelny poświęcone opłatki. Za tydzień w kościele po Mszach św. będziemy każdej rodzinie wręczać nasze kapłańskie życzenia Bożonarodzeniowe. Będzie to nasza kapłańska wdzięczność i pragnienie przełamania się opłatkiem z każdym z was.

8.         Przed kościołem dzieci ze świetlicy parafialnej „Radość” wraz z opiekunami i rodzicami zapraszają na kiermasz świąteczny. Dochód uzyskane ze sprzedaży posłuży na dalszą działalność świetlicy i wyjazd dzieci w czasie ferii.

9.         Pod chórem do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.

10.       Składamy wszystkim gorące podziękowanie za dzisiejszą składkę inwestycyjną. W poprzednich miesiącach wspieraliśmy wspólnoty i kościoły misyjne, oraz biednych parafian w ramach III Światowego Dnia Ubogich. Dziś zgromadzone środki przeznaczymy na ogrzewanie kościoła, domu parafialnego i plebani, oraz na zapłatę ocieplanych poduszek na ławki w naszym kościele.

11.       Życzymy wszystkim Bożej radości i otwartego serca na przychodzącego pana w tajemnicy Bożego Narodzenia.