Ogłoszenia – 22.12.2019 r.

IV Niedziela Adwentu

1.         We wtorek, 24 grudnia przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza roratnią o godz. 6.30. Na tę Eucharystię zapraszamy wszystkie rodziny, które w minionym roku pochowały bliską osobę. Potrzeba modlitwy za tych, których w tym roku zabraknie przy wigilijnym stole.

2.         Zachęcamy do pielęgnowania zwyczajów wigilijnych (rozpoczęcie wieczerzy wspólną modlitwą, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd). Pamiętajmy również o nieobecnych, samotnych i biednych starszych sąsiadach. Burmistrz miasta Żywca i przewodniczący Rady Miasta zapraszają osoby samotnych, oraz znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej na wieczerzę wigilijną do Starego Zamku o godz. 11.00.

3.         Tegorocznej „Pasterce Góralskiej” o godz. 24.00 przewodniczyć będzie ks. prał. Władysław Zązel, kapelan Związku Podhalan i propagator akcji trzeźwościowych. Oprawę muzyczną uświetni Zespołem „Żywczanie” i „Beskidzcy Harnasie”. Zabezpieczenie i ognisko zapewnią nam OSP Sporysz. Składka przeznaczona będzie na kościelny Fundusz Ochrony Życia, na domy Samotnej Matki. Po pasterce kolędowanie, składanie sobie życzeń, poczęstunek darami pasterzy i zbójników.

4.         W wigilię swoje imieniny obchodzi ks. proboszcz Adam Hopciaś. Otoczmy go naszą modlitwą wypraszając łaski w jego pasterskiej posłudze w naszej parafii.

5.         W środę, 25 grudnia – uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Uroczyste nieszpory, o godz. 17.30.

6.         W czwartek, 26 grudnia – II dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Masze św. jak w każdą niedziele. Składka zbierana będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Na Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00 koncert kolęd w wykonaniu Zespołu „Pilsko”.

7.         W piątek, 27 grudnia – święto Św. Jana, apostoła i ewangelisty. W tym dniu błogosławimy wino na pamiątkę ocalenia św. Jana, któremu podano zatrute wino. Rozpoczęcie wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą.

8.         W sobotę, 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy rodziców z małymi dziećmi. Po Mszy św. będzie udzielane błogosławieństwo dla dzieci i ich rodziców.

9.         W przyszłą niedzielę, 29 grudnia – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszę św. zapraszamy pary małżeńskie. Na Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00 koncert kolęd w wykonaniu Zespołu „Żywczanie”.

10.       Składamy gorące podziękowania za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 6710 zł. Gorące podziękowanie grupie dekoracyjnej za przygotowanie szopki i dekorację świątyni.

11.       Pod chórem p. kościelny z p. organistą rozprowadzają poświęcone opłatki, Akcja Katolicka rozprowadza świece wigilie „Caritas”.

12.       Ministranci pod chórem rozdają w imieniu, nas kapłanów kartki świąteczne z życzeniami i opłatkiem. Chcemy w ten sposób być razem z wami przy wigilijnym i świątecznym stole. Prosimy, by koperty z życzeniami trafiły do każdej rodziny.

13.       U ministrantów do nabycia prasa katolicka: podwójny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 zł, podwójny numer „Niedzieli” z płytą kolęd Golec uOrkiestra w cenie 10 zł, „Miłujcie się” oraz „Królowanie”, w którym zamieszczony jest plan wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Taki plan umieszczony jest również na stronie internetowej i w gablotce parafialnej.


Życzenia z okazji
Świąt Bożego Narodzenia
i Nowego 2020 Roku

Drodzy Parafianie Żywca Sporysza

Każdy z nas ma na tyle dużą dłoń,
że może z niej uczynić Betlejem.
Każdy z nas ma na tyle ciepłe serce,
że może przyjąć nowo narodzoną miłość,
Do tego wystarcza tylko wiara i nadzieja,
a miłość przyjdzie sama.

Niech czas Świąt Bożego Narodzenia
będzie pełen atmosfery radości, miłości,
wytchnienia i zatrzymania od codziennego pędu.
Niechaj Nowonarodzone Dzieciątko pobłogosławi
Wam i Waszej Rodzinie  w Nowym Roku 2020.
Niech w każdym dniu dane Wam będzie
odnaleźć Boga, a wraz z Nim szczęście.

Z błogosławieństwem i modlitwą

ks. Adam Hopciaś  proboszcz
ks. Marcin Lisicki – wikariusz
ks. Maciej Stoły wikariusz