Ogłoszenia – 12.01.2020 r.

1.         Dziś obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Dziękujemy Bogu za nasz chrzest, za rodziców i chrzestnych. Wyrazem naszej przynależności do Chrystusa są „kropielniczki” w naszych domach. Oby w nich była zawsze woda święcona, którą żegnamy się wychodząc z domu. Wodę święconą można nabrać z naczynia w kaplicy pod chórem. W dniu dzisiejszym kończy się okres Narodzenia Pańskiego. Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły i potrwa do wtorku (25 lutego) przed Środą Popielcową.

2.         W środę, przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3.         W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona naszego kościoła i parafii.

4.         W piątek, 17 stycznia w liturgii wspomnienie św. Antoniego, opata. W kościele katolickim w Polsce obchodzony jest jako Dzień Judaizmu.

5.         W sobotę, 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

6.         W dniu 26 stycznia i 9 lutego o godz. 14.00 w kinie Janosik w Żywcu będzie wyświetlany film pt. ”Tajemnica Ojca Pio” . Bilety do odebrania w zakrystii w cenie 10 zł.

7.         Pod chórem u ministrantów do nabycia prasa katolicka; „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło”, „Miłujcie się” i nasz parafialny tygodnik „Królowanie”.

8.         Plan kolędy.

9.         Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym ferie zimowe życzymy wypoczynku i bezpieczeństwa. Wszystkim parafianom i gościom błogosławieństwa Bożego na dzisiejsze świętowanie chrztu i cały nadchodzący tydzień.