Ogłoszenia – 26.01.2020 r.

III Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego

1.         Dziś w kościele katolickim przezywamy po raz pierwszy ustanawianą przez papieża Franciszka Niedzielę Słowa Bożego. Jest to zachęta by w dobie dominacji słowa pisanego czy mówionego nie zatracić najważniejszego słowa, jakim jest Słowo Boga do człowieka – Pismo Święte.

2.         Liturgiczna obchody tygodnia:
            a) we wtorek, 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła,
            b) w piątek, 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana założyciela Zgromadzenia Księży Salezjanów.

3.         W poniedziałek, 27 stycznia 2020 r. obchodzić będziemy 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Ze względu na wagę symbolu, będzie obchodzona w wielu miejscach na świecie. Popłynie głos ocalałych i przesłanie dla współczesnego świata o pokój.

4.         W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Godzinki ku czci Matki Bożej o godz. 6.10. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z posługa sakramentalną. Nabożeństwo do Niepokalanego Seca Najświętszej Maryi Panny połączone z różańcem o godz. 17.00.

5.         W przyszłą niedzielą, 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Poświecenie gromnic na każdej Mszy św. Dzieci z kl. III przygotowujące się do Komunii św. będą miły poświecenia świec na Mszy św. o godz. 11.00.

6.         Gorące podziękowania za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrane środki w kwocie 7 130 zł przeznaczone zostały na zakup oleju opałowego do ogrzania kościoła domu parafialnego i plebani. Wyrazem naszego podziękowania za wszelkie wsparcie inicjatyw kościelnych, będzie koncert noworoczny z najpiękniejszymi kolędami i przebojami muzyki poważnej w wykonaniu Żywieckiej Orkiestry Dętej. Koncert połączony z udziałem na Mszy św. o godz. 11 będzie 2 lutego. Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy.

7.         Są jeszcze wolne bilety do kina Janosik na film pt. „Tajemnica Ojca Pio” w dniu 9 lutego o godz. 14.00. Bilety do odebrania w zakrystii w cenie 10 zł.

8.         Pod chórem u ministrantów do nabycia prasa katolicka; „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasz parafialny tygodnik „Królowanie”.

9.         Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Pragniemy gorąco podziękować za ciepłe przyjęcie i otwartość serca, za cenne uwagi duszpasterskie i gospodarcze. Dziękujemy za wszystkie przekazane ofiary w czasie kolędy. Zostaną przeznaczone zgodnie z dekretem ks. bp. ordynariusza na; utrzymanie księży, pomoc księżom chorym i emerytowanym, na seminarium duchowne, dla misjonarzy, na Dom Samotnej Matki i Dziecka w Bielsku, oraz na inne ważne cele wyznaczane przez diecezję.

10.       Wszystkim życzymy Bożego pokoju i błogosławionego na świętowanie niedzieli i nadchodzącego pracowitego tygodnia, a dzieciom i młodzieży wracającym do szkoły po feriach, zapału i sukcesów w nauce.